Podczas Games Clash Masters 2019 Mateusz "Sówek" Kowalczyk w rozmowie z naszym portalem zapowiedział, iż na przestrzeni najbliższych miesięcy będzie powoli żegnał się z rolą menedżera sekcji CS:GO Illuminar Gaming, którą przekaże szkolonemu przez siebie następcy. Wbrew wcześniejszym ustaleniom do przetasowań w strukturach iHG doszło jednak już teraz – dziś miejsce Sówka oficjalnie zajął Maciej Cypryjański, który dotychczas wspomagał zespół jako trener mentalny.

Cypryjański nie jest postacią anonimową w polskim esporcie – w odległej przeszłości próbował swoich sił w roli gracza, a na przełomie ubiegłego i bieżącego roku opiekował się Teamem Kinguin, któremu pomógł między innymi sięgnąć po triumf w 17. sezonie ESL Mistrzostw Polski. Nowy menedżer iHG w roli trenera od przygotowania motorycznego współpracował już także z wieloma tradycyjnymi klubami sportowymi, jest również autorem książki o optymalizacji mózgu esportowca wydanej przez wydawnictwo Helion.

To jednak nie koniec ogłoszeń ze strony Illuminar. Organizacja naprawiła bowiem swoje niedopatrzenie sprzed kilku miesięcy i wreszcie oficjalnie zaprezentowała trenera dywizji CS:GO, czyli Adriana "IMD" Piepera. Doświadczony szkoleniowiec towarzyszy drużynie przecież od sierpnia, a od tego czasu zdołał już poprowadzić zespół m.in. do triumfu na GCM –  Gdzieś to ogłoszenie nam umknęło w tym wszystkim, bo po drodze była kwestia jeszcze jakiegoś analityka, coś tam chłopaki kombinowali, rozważano może kogoś innego, ale zawodnicy wskazali na IMD i tak zostałotłumaczył nam podczas PGA całe zamieszanie CEO iHG, Grzegorz Kamiński.