fot. fb.com/pashagamingschool

Polska śmietanka CS:GO zaczyna walkę o awans na WESG 2019-2020

O World Electronic Sports Games można mówić wiele, ale nie ulega wątpliwości, że każdy polski zespół CS:GO chciałby zagrać na tej imprezie. Ogromna pula nagród, szansa na wyjazd do dalekiej Azji i niezapomniane przeżycia – stawka jest więc kusząca. Wcześniej trzeba jednak przebrnąć przez całą drogę eliminacyjną, która rozpoczyna się właśnie dziś.

To dziś bowiem ruszają pierwsze otwarte eliminacje dla Europy Wschodniej, w których udział weźmie spora liczba rodzimych formacji. I to także tych znanych, bo już teraz gotowość do gry wyraziły m.in. Wisła All in! Games Kraków, Actina PACT, Izako Boars, AVEZ Esport oraz CLEANTmix, czyli drużyny znajdujące się w czołowej dziesiątce Rankingu Cybersport. Nie zabraknie także x-komu AGO, której dwaj członkowie, Damian „Furlan” Kisłowski i Dominik „GruBy” Świderski, dwukrotnie mieli okazję występować już na WESG, a w ostatniej edycji imprezy sięgnęli nawet po wicemistrzostwo, wzbogacają się wówczas o 200 tysięcy dolarów.

Ponadto warto wspomnieć o Klanie Gadanych Głupot, który kolejny raz zaprezentuje nam swoją nową odsłonę. Tym razem w zespole znaleźli się Patryk „ponczek” Wites i Tomasz „ToM223” Richter, którzy kilka tygodni temu rozstali się z AVEZ, oraz pozostający od dłuższego czasu bez stałego zatrudnienia Paweł „byali” Bieliński. Szansę na sprawdzenie swoich umiejętności otrzymają też zawodnicy rywalizujący na co dzień w projektach piratesports i Pasha Gaming School – tych drugich wspomoże nawet sam Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski. Co ciekawe, chęć do gry wyrazili też weterani polskiej sceny w postaci Piotra „izaka” Skowyrskiego, Pawła „saja” Pawelczaka i Mateusza „PAGO” Pągowskiego – do zmagań przystąpią oni jako TYGRYSODZIKI.

Niemniej lista nie jest jeszcze zamknięta, a wszyscy zainteresowani mogą nadal zapisywać się do godziny 17:00 POD TYM ADRESEM. Pierwsze otwarte eliminacje rozpoczną się natomiast godzinę później i pomogą wyłonić dwóch kolejnych uczestników zamkniętego turnieju kwalifikacyjnego, którzy dołączą m.in. do Aristocracy, Illuminar Gaming i Virtus.pro.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ATK zagra na światowych finałach ESL Pro League Season 10

Kolejna ekipa zapewniła sobie awans na światowe finały ESL Pro League Season 10 w CS:GO. Tym razem niespodziewanie przepustkę wywalczyło ATK, które po...

>