fot. Riot Games/Michał Konkol

Norskeren dołączy do EXCEL?

W ostatnim czasie EXCEL dało wyraźny sygnał, że jego pierwszy rok w League of Legends European Championship był tylko rozgrzewką, ogłaszając pozyskanie utytułowanego trenera, Joeya „Youngbucka” Steltenpoola, na kolejny sezon rozgrywek. Jeśli wierzyć informacjom przekazanym przez ESPN Esports, to znamy pierwszego członka nowej drużyny, którą poprowadzi holenderski szkoleniowiec.

Według artykułu opublikowanego na łamach amerykańskiego serwisu szeregi EXCEL zasili Tore „Norskeren” Eilertsen, który obecnie reprezentuje barwy Splyce. Jak poinformował autor tego wpisu, Jacob Wolf, obie strony doszły już do porozumienia i teraz pozostało im jedynie czekać na otwarcie okienka transferowego.

Jeśli te doniesienia się potwierdzą, to Splyce pożegna się z kolejnym zawodnikiem. W piątek odejście na esportową emeryturę ogłosił Tamas „Vizicsacsi” Kiss, czyli toplaner Wężów. Problemem mogą być również wygasające kontrakty dwójki obecnych zawodników Splyce – Andreia „Xerxe” Dragomira i Kaspera „Kobbe” Kobberupa. Umowy tych graczy dobiegają końca i jeśli postanowią ich nie przedłużać, to z tegorocznej piątki pozostanie tylko Marek „Humanoid” Brázda.

Wśród zawodników EXCEL również możemy znaleźć dwóch zawodników z kończącymi się umowami. Są nimi Son „Mickey” Young-Min oraz Petter „Hjarnan” Freyschuss. Szwedzki marksman już ogłosił rozpoczęcie poszukiwań nowego zespołu, a dziękując współzawodnikom oraz zarządowi dał do zrozumienia, że definitywnie planuje zmienić barwy. Pozostali gracze – w tym Patryk „Mystiques” Piórkowski – wciąż mają ważne kontrakty do listopada przyszłego roku, choć nie oznacza to, że ich miejsce w wyjściowym składzie podczas LEC jest pewne.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Illuminar po wyrównanym meczu przegrywa z Heroic

Illuminar Gaming miało szansę na to, by już dziś zapewnić sobie awans do półfinału DreamHack Open Atlanta 2019. Niestety nie wykorzystało jej, bo w me...