Znamy pierwszego finalistę DreamHack Open Atlanta 2019. Tym nie będzie jednak CR4ZY – wszystko dlatego, że ekipa ta niespodziewanie poległa z pogromcami Illuminar Gaming ze Sprout, przez co nie powtórzy swojego wyczyny z Rotterdamu, gdy to sięgała po tytuł mistrzowski.

CR4ZY 0 : 2 Sprout

(DH Open Atlanta – półfinał)
12 8 Nuke 7 16
4 9
11 3 Mirage 12 16
7 4
 Inferno 

Dwie wygrane na początku rundy powinny zapewnić CR4ZY udany start, ale tak się nie stało. Międzynarodowy skład, mimo gry po teoretycznie łatwiejszej stronie, nie potrafił bowiem zdominować Sprout i bardzo szybko ustąpił miejsca swoim rywalom, ci natomiast skrzętnie z tego skorzystali. Gracze z Niemiec zdołali nawet wyjść na dwupunktowe prowadzenie i chociaż nie utrzymali go do przerwy, to wywalczony w ataku rezultat 7:8 i tak wyglądał bardzo dobrze. Co prawda potem podopieczni Neila "NeiLa_M" Murphy'ego ponownie okazali się lepsi w strzelaniu z pistoletów, ale niewiele im to dało. Wszystko dlatego, że Florian "syrsoN" Rische i spółka po zebraniu odpowiednich funduszy wrócili na zwycięską ścieżkę, całkowicie odcinając oponentów od dopływu kolejnych oczek. CR4ZY tylko okazjonalnie potrafiło przełamać pewnie prezentującą się obronę przeciwnika i w efekcie poległo 12:16.

Gracze NeiLa_M nie mieli więc wyboru i musieli odpowiedzieć na wybranym przez siebie Mirage'u. Problem jednak w tym, że... tam nadal lepiej prezentowało się Sprout. I to zdecydowanie lepiej – nasi zachodni sąsiedzi byli zatrważająco skuteczni w defensywie, niemalże nie dopuszczając oponentów do głosu. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie spośród wszystkich członków CR4ZY tylko Otto "ottoNd" Sihvo dobił do granicy dziesięciu fragów. Nie dziwi więc fakt, że tuż przed zmianą stron syrsoN wraz z kolegami mogli pochwalić się przewagą w stosunku aż 12:3! Co więcej, po chwili dopisali oni do swojego dorobku pistoletówkę, co otwierało im prostą drogę do zakończenia całego meczu. Ale to znacznie się opóźniło, bo międzynarodowy skład walczył jeszcze o comeback i dopiero przy wyniku 11:16 poddał się ostatecznie.


Już za chwilę drugi dzisiejszy półfinał, w którym Heroic podejmie Virtus.pro. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Atlanta 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.