fot. DreamHack/Alex Maxwell

Pogromcy Virtus.pro z mistrzowskim tytułem. DH Open Atlanta dla Heroic

Nie udało się w Rotterdamie, udało się za to w Atlancie – Heroic wzniosło dziś mistrzowski puchar cyklu DreamHack Open. W finale rozgrywanego na amerykańskiej ziemi turnieju niedzielni pogromcy Virtus.pro bez większych problemów rozprawili się ze Sprout, wzbogacając się tym samym o 50 tysięcy dolarów.

Sprout 0 : 2 Heroic

(DH Open Atlanta – wielki finał)
9 6 Train 9 16
3 7
10 7 Inferno 8 16
3 8
 Nuke 

Mimo gry po stronie atakującej Sprout mocno weszło w finałowy pojedynek i m.in. dzięki wygranej pistoletówce szybko zyskało okazałą przewagę. Można się było jednak domyślić, że prędzej czy później Heroic zacznie się stawiać i tak faktycznie się stało. Duńczycy uzbierali bowiem w końcu odpowiednie fundusze i przystąpili do działania, skutecznie zamykając Niemcom dostęp do swoich bombsite’ów. W efekcie sytuacja odwróciła się o 180 stopni i tuż przed przerwą to Casper „cadiaN” Møller wraz z kolegami znajdowali się na prowadzeniu, przeganiając oponentów o długość trzech punktów. Po zmianie stron nasi zachodni sąsiedzi zdołali co prawda wyrównać, ale był to w ich wykonaniu tylko łabędzi śpiew – skandynawska piątka nie zamierzała pozwolić rywalom wysunąć się na czoło i w porę ich skontrowała. Co więcej, aż do końca mapy nie oddała ona już ani jednego oczka i po serii siedmiu wygranych z rzędu potyczek zatriumfowała finalnie 16:9.

Na drugiej mapie, którą było Inferno, przewaga duńskiego składu trwała. Bo chociaż Sprout niemal bez przerwy szło ze swoimi przeciwnikami na wymianę punkt za punkt, to wychodziło z niej na minusie – wszak grało w obronie. A Heroic, napędzane kolejnymi akcjami świetnie prezentującego się cadiaNa, stale powiększało swój dorobek i tuż przed końcem pierwszej połowy minimalnie wyprzedziło Niemców. Potem zaś zaczął się pogrom. Kompletnie rozbici podopieczni Niclasa „enkaya J” Krumhorna nie potrafili już podjąć rzuconej rękawicy i mogli tylko bezradnie przyglądać się, jak mistrzowski tytuł wymyka im się z rąk. Duńczycy natomiast pewnie parli przed siebie, świadomi zbliżającego się sukcesu i chociaż w końcowych minutach przytrafiło im się kilka problemów, to na koniec dnia nie miały one znaczenia, bo to właśnie gracze Heroic mogli wznieść ręce w geście triumfu.

Końcowa klasyfikacja oraz dokładny podział puli nagród DreamHack Open Atlanta 2019 prezentują się następująco:

1. Heroic 50 000 $
2. Sprout 20 000 $
3-4. CR4ZY, Virtus.pro 10 000 $
5-6. Illuminar Gaming, INTZ eSports 3 000 $
7-8. Chaos Esports Club, Triumph Gaming 2 000 $

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Samsung Morning Stars triumfatorem Rainbow Six Masters League Season 3

Mamy nowego mistrza Rainbow Six Masters League. Tym zostało Samsung Morning Stars, które na przestrzeni lanowych finałów trzeciego sezonu rozgrywek ja...