Zmian na południowokoreańskiej scenie League of Legends ciąg dalszy. Dziś rano dotarła do nas informacja z obozu KT Rolster, czyli jednej z najbardziej rozpoznawalnych organizacji z Dalekiego Wschodu, której szeregi opuścili dwaj zawodnicy. Mowa tutaj o marksmanie Byunie "Gango" Se-hoonie oraz leśniku Eomie "UmTim" Seong-hyeonie.

Zarówno Gango, jak i UmTi w zespole znajdowali się od grudnia 2018 roku. Ich przygoda w LCK pod banderą KT Rolster od samego początku nie układała się najlepiej. W trakcie zmagań w ramach wiosennego splitu LCK 2019 Gango i spółka borykali się z wieloma problemami, co finalnie doprowadziło do tragedii – KT Rolster, które jeszcze latem 2018 roku podnosiło puchar za mistrzostwo LCK, znalazło się na dziewiątej lokacie, co oznaczało konieczność walki w barażach.

W trakcie turnieju barażowego nie doszło do większych perturbacji i kibice formacji mogli odetchnąć z ulgą, wiedząc, że w kolejnym splicie najwyższej klasy rozgrywkowej w Korei Południowej nie zabraknie KT. To jednak nie oznaczało, że dyspozycja drużyny uległa poprawie, bo latem sytuacja była równie napięta i zawodnicy do ostatnich dni fazy regularnej walczyli o to, aby uniknąć spadku. Letnie rozgrywki LCK zespół ukończył na ósmej pozycji, co jasno pokazywało, że organizacja musi wprowadzić zmiany w swoim składzie.

Tak prezentuje się obecny skład KT Rolster:

Hwang "Kingen" Seong-hoon
Song "Smeb" Kyung-ho
Go "Score" Dong-bin
Gwak "Bdd" Bo-seong
Kim "PraY" Jong-in
No "SnowFlower" Hoi-jong
Jeon "Zenit" Tae-gwon
Kang "Hirai" Dong-hoon

Obecnie nie wiadomo, kto zajmie miejsce Gango i UmTiego w wyjściowym składzie KT w nadchodzącym sezonie. Identycznie sytuacja wygląda względem przyszłości obu zawodników, którzy jak na razie nie poinformowali o swoich dalszych planach.