fot. Riot Games

Koniec straty LP za 4. miejsce w TFT! Jakie jeszcze zmiany czekają nas w rankedach?

Powrót rankedów w Teamfight Tactics tuż za rogiem. Już w tym tygodniu do TFT zostanie wdrożony patch 9.23, od którego na nowo będziemy mogli piąć się w drabince rankingowej. Czeka nas jednak zupełnie nowa rozgrywka, a to za sprawą rotacji Żywioły Powstają, o której więcej możecie przeczytać pod tym adresem. Zmiany w samej grze nie są jednak jedynymi nowościami – Riot Games postanowił wziąć też pod lupę doświadczenie z samych rankedów i dokonać niezbędnych modyfikacji.

O jakie dokładnie innowacje chodzi? Więcej o nich opowiedział gameplay producer Riot Games, Richard „MapleNectar” Henkel za pośrednictwem posta na forum League of Legends. Dwie z nich dotyczą kręgów oraz współczynnika MMR. Riot postanowił wykorzystać wprowadzenie nowej rotacji i wraz z jej startem wszyscy gracze będą musieli zaczynać od zera… czyli kręgu Żelaza, zaznaczając przy okazji, że będzie to standardowa praktyka wraz z wprowadzaniem kolejnych rotacji. Co do MMR, on również doczekał się resetu, ale MapleNectar określił go mianem „miękkiego”. Oznacza to, że przy każdej wygranej będziemy otrzymywać mniej Punktów Ligowych (znanych szerzej jako LP), niż mogliśmy ich otrzymać pod koniec pierwszej rotacji, aczkolwiek nasze MMR będzie wciąż lepsze niż w przypadku totalnych nowicjuszy w Teamfight Tactics.

Oprócz budowania swojej pozycji niemalże od podstaw rotacja Żywioły Powstają wprowadza jeszcze jedną zmianę w kolejce rankingowej. Mieliście kiedyś sytuację, w której po zajęciu czwartego miejsca niespodziewanie traciliście LP? Cóż, od patcha 9.23 będzie to jedynie przykrym wspomnieniem. Riot postanowił nie karać dłużej tych, którzy zajęli miejsce w czołowej czwórce. Każdy kij ma jednak dwa końce – od przyszłej aktualizacji będziemy już zawsze karani za zajęcie miejsca w drugiej połowie zestawienia, nawet jeśli od czwartej lokaty dzieliły nas detale.

Patch 9.23 TFT pojawi się na serwerach w nocy z 19 na 20 listopada. Jeśli nie mieliście okazji zagrać w nowej rotacji Teamfight Tactics, macie już ostatnie godziny, aby nadrobić braki, nim rozgorzeje ponowna walka o krąg Pretendenta (albo przynajmniej uniknięcie hardstucku w którymś z niższych kręgów).

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsze zmiany w Origen – Mithy i Patrik kończą współpracę z organizacją

Transferowa karuzela w świecie League of Legends rozpędziła się na dobre i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie coś w tej kwestii miało s...