fot. Riot Games/Paul de Leon

Zeyzal zamienia Cloud9 na Evil Geniuses

Evil Geniuses kontynuuje proces budowy składu przed wiosennym splitem LCS 2020. Kilka dni temu szeregi jednej z nowych ekip w stawce zasilił związany dotychczas z Cloud9 Dennis „Svenskeren” Johnsen, dziś natomiast na taki sam ruch zdecydował się Tristan „Zeyzal” Stidam.

20-letni Amerykanin pierwsze kroki na profesjonalnej scenie stawiał właśnie w C9 i w sumie w organizacji tej spędził ponad trzy lata z krótką, kilkunastomiesięczną przerwą na grę w eUnited. To także pod banderą ekipy Jacka Etienne’a po raz pierwszy w swojej karierze wystąpił na Worlds, docierając od razu do czołowej czwórki tej prestiżowej imprezy. Ponadto dwukrotne dane mu było też świętować wicemistrzostwo LCS, z czego ostatnia taka sytuacja miała miejsce przy okazji zakończonego niedawno letniego splitu. Niemniej gdy do skutku doszedł transfer Philippe’a „Vulcana” Laflamme’a, którego wykup z Dignitas miał według plotek kosztować aż 1,5 miliona dolarów, jasne stało się, że Stidam długo już w zespole nie zabawi.

Zacząłem swoją karierę w Cloud9 i zawsze będę wdzięczny za otrzymaną okazję, by osiągnąć wszystkie te rzeczy, które osiągnąć nam się udało. Teraz idę jednak dalej już wraz z Evil Geniuses i nie mogę się doczekać okazji, by pokazać, na co mnie stać – przyznał Zeyzal za pośrednictwem mediów społecznościowych. Niewykluczone jednak, że na Johnsenie i Stidamie ruchy z Cloud9 do Evil Geniuses się nie skończą. Sporo mówi się bowiem, że w najbliższym czasie do EG zawitać mają także Matthew „Deftly” Chen oraz Colin „Kumo” Zhao, którzy ostatnio reprezentowali barwy Cloud9 Academy.

Aby być na bieżąco z najważniejszymi roszadami wśród czołowych drużyn LoL-a, polecamy śledzić poniższy artykuł:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Crown OpTic Gaming, LCS 2019 Summer W2

ESPN: Crown następcą PowerOfEvila w CLG

Kolejne doniesienia prosto od Jacoba Wolfa z ESPN Esports. Amerykański dziennikarz poinformował o prawdopodobnym następcy Tristana "PowerOfEvila" Schr...