Dosia Gambit
fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Dosia i mou przeniosą się do Chin?

Mikhail „Dosia” Stolyarov i Rustem „mou” Telepov bliscy powrotu do gry? Tak przynajmniej twierdzi Jarek „DeKay” Lewis, który w swoim najnowszym artykule przekazał, że związani z Gambit Esports zawodnicy mają być już po słowie z nowym pracodawcą.

Sam kierunek, który mieliby obrać Dosia i mou, nie należy do najbardziej oczywistych. Triumfatorzy PGL Major Kraków najprawdopodobniej opuszczą region CIS i będą kontynuować swoje kariery w Chinach, a dokładniej pod banderą OneThree.TSG. Azjatycka organizacja posiada już w swoich szeregach dywizję CS:GO, którą tworzą m.in. byli reprezentanci TYLOO – Ke „captainMo” Liu oraz Hui „DD” Wu. Niemniej Rosjanin i Kazach nie mieliby występować w istniejącej już drużynie, gdyż docelowo mają stanąć na czele drugiego składu. Przypuszcza się, że oprócz reprezentantów Gambit w nowej piątce znajdzie się trzech zawodników z Kraju Środka, choć amerykański dziennikarz nie sprecyzował, jakie nazwiska są rozpatrywane przez działaczy OneThree.TSG.

Dosia oraz mou to ostatni członkowie starego składu Gambit, którzy nie znaleźli sobie nowego klubu. Przerwa Stolyarova od oficjalnych spotkań trwa od marca, z kolei Telepov w tym tygodniu awaryjnie pomagał AVANGAR w fazie grupowej CS:GO Asia Championships.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Mystiques, EXCEL, LEC 2019 Summer Split W3

Mystiques potwierdza: W 2020 roku nie zagram w LEC

Trzy dni temu potwierdzono, iż pierwszy rok Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego w Excel Esports będzie jednocześnie jego ostatnim. Polski wspierający,...

>