Po kilku dniach przerwy panie wracają do gry. Dziś mecze ćwierćfinałowe ESL Sprite Mistrzostw Kobiet w CS:GO, których triumfatorki zgarną dwa ostatnie bilety na lanowe finały rozgrywek w Katowicach. Stawka jest więc ogromna.

krisilarisy vs Team Saiprah
17:00 (BO3)

Już o godzinie 17 na serwerze zameldują się zawodniczki Teamu Saiprah. Vanessa "Ruda" Warmusz i jej koleżanki na przestrzeni całego sezonu radziły sobie ze zmiennym szczęściem, mając spory problem z ustabilizowaniem formy. Ten sam zespół potrafił pokonać mocarne 40in90, by potem męczyć się niemiłosiernie z Teamem Baiters. A jak będzie dziś? Trudno powiedzieć, bo naprzeciwko TS stanie międzynarodowy miks krisilarisy. Złożona z trzech Polek i dwóch Rosjanek drużyna po słabym początku wskoczyła wreszcie na właściwe tory i nie tylko uciekła ze strefy spadkowej, ale nawet znalazła się tuż za podium! Duża w tym zresztą zasługa graczek z Europy Wschodniej, które niejednokrotnie były najjaśniejszymi punktami całej ekipy.

Warriors Team vs Izako Boars Ladies
20:00 (BO3)

Kilka godzin później do gry przystąpią też reprezentantki Warriors Teamu, które mają sporo powodów do rozczarowania. Wszak przez pewien czas utrzymywały się one nawet w czołowej dwójce, ale pod koniec fazy zasadniczej złapały lekką zadyszkę, przez którą zajęły trzecią lokatę, co oznacza, że nadal nie mogą być one pewne gry na turnieju finałowym. Przeszkodzić im w osiągnięciu tego celu spróbuje Izako Boars Ladies. Zespół ten został sformowany na krótko przed rozpoczęciem ESL Sprite Mistrzostw Kobiet i w minionych tygodniach miał kłopoty z regularnym punktowaniem. W efekcie Aleksandra “Olczix” Pawlak i spółka wygrały tylko pięć pojedynków, ale wystarczyło to, by finiszować na szóstej pozycji.


Oba mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Sprite Mistrzostw Kobiet 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner: