Poznaliśmy trzecią formację, która na pewno wystąpi na lanowych finałach ESL Sprite Mistrzostw Kobiet 2019 w Katowicach. Tą okazał się miksowy skład krisilarisy, który w pierwszym sobotnim ćwierćfinale 2:0 pokonał reprezentantki Teamu Saiprah.

krisilarisy 2 : 0 Team Saiprah

(ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet – ćwierćfinał)
16 7 Overpass 8 8
9 0
16 8 Nuke 7 12
8 5
 Train 

Pierwsze minuty meczu na Overpassie to wzajemnie rozpoznanie, które przyniosło nam wymianę punkt za punkt. Taki stan rzeczy był wybitnie na rękę zawodniczkom krisilarisy, które przecież grały w natarciu, co oznacza, że każda kolejna runda miała dla nich kluczowe znaczenie. Z kolei zawodniczki Saiprah, chociaż nieustannie prowadziły i z prowadzeniem też schodziły na przerwę, nie mogły być zadowolone, bo rezultat 8:7 nie gwarantował im najmniejszego nawet spokoju. Tym bardziej że polsko-rosyjski skład swoją prawdziwą siłę zaprezentował dopiero po przejściu do obrony. Nagle Victoria "Victoria" Ukasova i jej koleżanki zaczęły z łatwością raz po raz sprowadzać swoje oponentki do parteru, zaś prym w tym wiodła sama Rosjanka. 25-latka standardowo już była najskuteczniejszą członkinią swojego zespołu i opuszczała serwer z aż 32 fragami na koncie. Z kolei samo krisilarisy w drugiej połowie nie oddało rywalkom już ani jednego oczka i gładko zatriumfowało 16:8.

Ta przegrana musiała wyraźnie zaboleć zawodniczki Saiprah, bo na Nuke'u pojawiły się one ze zdecydowanie lepszym nastawieniem. To natomiast pomogło im błyskawicznie wysunąć się na czoło i to różnicą czterech punktów mimo gry po teoretycznie trudniejszej stronie. Problem w tym, że tej pary drużynie wystarczyło tylko na chwilę, bo z upływem minut Victoria i spółka coraz wyraźniej dochodziły do głosu. Ba, nie tylko odrobiły one wszystkie straty, doprowadzając do remisu 6:6, ale jeszcze przed przerwą zyskały skromną, jednopunktową przewagę. Zaliczka ta szału nie robiła i dawała Vanessie "Rudej" Warmusz i spółce nadzieje na doprowadzenie do trzeciej mapy. Problem w tym, że krisilarisy miało chęć na powtórkę z Overpassa i tym razem jeszcze raz próbowało doszczętnie zdemolować przeciwną piątkę. I chociaż w ostatniej chwili Saiprah chciało jeszcze powalczyć, to nie zdało się to na zbyt wiele, bo koniec końców to polsko-rosyjska ekipa wygrała 16:12.


Już dwa chwilę drugi dzisiejszy ćwierćfinał, w którym Warriors Team podejmie Izako Boars Ladies. Mecz ten wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Sprite Mistrzostw Kobiet 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner: