STS
fot. ESL/Adela Sznajder

Ćwierć miliona dolarów dla mousesports! karrigan i spółka wygrywają CS:GO Asia Championships

Gracze mousesports byli dziś o krok od eliminacji z CS:GO Asia Championships 2019. Rzutem na taśmę udało im się jednak przetrzymać nawałnicę ze strony TYLOO, by w finale chińskiej imprezy pokonać bez większych problemów ENCE. Tym samym popularne Myszy wzbogaciły się o ćwierć miliona dolarów, wygrywając pierwszego lana od pół roku.

ENCE 0 : 2 mousesports

(CS:GO Asia Championships – finał)
10 6 Train 9 16
4 7
11 7 Inferno 8 16
4 8
 Dust2 

Mimo wygranej pistoletówki ENCE nie potrafiło od razu zdominować na Trainie swojego rywala. Zamiast tego Finowie oddali inicjatywę mousesports i dopiero po pewnym czasie powrócili na zwycięską ścieżkę, dzięki czemu jeszcze w dziesiątej rundzie prowadzili 6:4 mimo konieczności gry w ataku. I chociaż końcówka pierwszej połowy należała do podopiecznych Allana „Rejina” Petersena, to nie miało to wielkiego znaczenia, bo połowę drugą lepszej zaczęli gracze z Europy Północnej. W efekcie byliśmy świadkami remisu 9:9 i dopiero wtedy mouz na dobre przycisnęło rywala. Okazało się, że skład dowodzony przez Finna „karrigana” Andersena świetnie przygotował się do występów w natarciu i oddał oponentom jeszcze zaledwie jedno oczko, samemu zgarniając resztę puli. Finalnie to właśnie popularne Myszy mogły świętować triumf w stosunku 16:10, którzy przybliżył je do nagrody głównej.

Ten sukces musiał nieco uśpić zawodników niemieckiej organizacji, bo na Inferno zaliczyli lekki falstart, pozwalając ENCE na czteropunktowe prowadzenie. Niemniej dla Finów były to tylko miłe złego początki, bo z czasem zostali oni przez mouz zepchnięci na absolutny margines. W tym czasie gracze Rejina, mimo gry po stronie terrorystów, dopisali do swojego dorobku aż osiem kolejnych rund, dzięki czemu na przerwę schodzili z korzystnym dla siebie rezultatem 8:7. Co prawda po chwili Aleksi „allu” Jalli wraz z kolegami próbowali jeszcze przejąć palmę pierwszeństwa, ale próby te nie zdały się na wiele. Skład mousesports uzbierał wreszcie odpowiednie fundusze i powrócił na zwycięską ścieżkę, by po serii ośmiu w wygranych potyczek z rzędu ostatecznie przypieczętować swój triumf w wielkim finale.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli nagród CS:GO Asia Championships 2019 prezentują się następująco:

1. mousesports 250 000 $
2. ENCE 100 000 $
3-4. MIBR, TYLOO 50 000 $
5-6. AVANGAR, Evil Geniuses 16 500 $
7-8. G2 Esports, ViCi Gaming 8 500 $

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Beniaminek rywalem Avka w drugim tygodniu Quake Pro League Stage 2

Od porażki swoją przygodę z drugim etapem Quake Pro League Season 1 rozpoczął Maciej "Av3k" Krzykowski. Dziś polski zawodnik będzie miał kolejną szans...