Drugi ćwierćfinał ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 w teorii nie mógł zakończyć się innym wynikiem niż triumfem Illuminar Gaming. Ze ekipą Pawła "innocenta" Mocka przemawiała nie tylko wyższa pozycja w tabeli na koniec sezonu zasadniczego, ale też zdobyte już na arenie międzynarodowej doświadczenie. iHG nie zawiodło swoich fanów i pokonało CLEANTmix, który na pierwszej mapie napędził jednak strachu bardziej utytułowanemu rywalowi.

CLEANTmix 0 : 2 Illuminar Gaming

(ESL Mistrzostwa Polski – ćwierćfinał)
(2) 17 10 Mirage 5 19 (4)
5 10
2 2 Overpass 13 16
0 3
Nuke

Illuminar zgarnęło pistoletówkę, ale już kolejna runda zwiastowała problemy tej formacji. Co prawda tym razem antyterrorystów uratował jeszcze skuteczny retake, ale chwilę później CLEANTmix dopiął już swego. Konrad "koyot" Hadała wraz z kolegami wtedy złapali doskonały balans między skuteczną agresją oraz kontrolą mapy, dzięki czemu ich zaliczka szybko urosła do niemałych rozmiarów. W przerwie obie ekipy dzieliło pięć oczek, lecz CLEANT po triumfie w pistoletówce powiększył swoją przewagę o jeszcze trzy punkty. Wtedy w szeregi piątki Macieja "destroja" Deorockiego wkradła się jednak koszmarna niemoc, której efektem był długi zastój. W defensywie CLEANTmix w ogóle nie przypominał formacji, jaką obserwowaliśmy w pierwszej części meczu, zaś Illuminar natomiast z każdą wygraną rundą nabierało coraz większego impetu. Podopieczni Adriana "IMD" Piepera nie zdołali jednak domknąć spotkania w regulaminowym czasie gry i czekała nas pierwsza w tym sezonie ESL MP dogrywka. W niej ostatnie słowo należało już do iHG.

Po tak zaciętej batalii mieliśmy oczywiście chrapkę na kolejną dawkę emocji na Overpassie. Rzeczywistość okazała się jednak rozczarowująca – wybór tej mapy przez iHG nie był bowiem przypadkiem. Paweł "reatz" Jańczak i spółka już na samym początku meczu zdominowali rywala, na przestrzeni całej pierwszej połówki nawet na moment nie zwalniając tempa. CLEANTmix stać było na zaledwie dwa pojedyncze przebłyski, które nie miały żadnego znaczenia w kontekście losów całego ćwierćfinału. Po wygraniu drugiej pistoletówki zakończenie pojedynku przez Illuminar było już kwestią tylko formalności.

W półfinale Illuminar podejmie Wisłę All in! Games Kraków. Ten mecz zostanie rozegrany już podczas finałów lanowych, które odbędą się w najbliższy weekend. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 w Counter-Strike: Global Offensive zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.