Afery z Griffin w oku cyklonu ciąg dalszy. Tym razem jednak głos zabrała spółka-matka koreańskiej drużyny, STILL8. W związku z ostatnimi wydarzeniami, zwłaszcza tymi dotyczącymi licznych nieprawidłowości przy transferze Seo "Kanaviego" Jin-hyeoka, STILL8 zostało zmuszone zająć oficjalne stanowisko. Dzisiaj na stronie internetowej organizacji pojawiło się oświadczenie, którego treść przetłumaczoną przez Inven Global możecie przeczytać poniżej:

Dzień dobry, z tej strony STILL8.

STILL8 i Team Griffin podpisali niesprawiedliwe kontrakty z zawodnikami, wykorzystali autorytet drużyny, by złamać prawa graczy oraz zostali skrytykowani za użycie bezprawnych mocy i roszczeń.

Na początku chcielibyśmy przeprosić naszych fanów. Rozumiemy powagę sytuacji i problemy dotyczące "niesprawiedliwego kontraktu", które zostały wyszczególnione przez prasę oraz kibiców i wyciągniemy z tego wnioski w przyszłości. [...]

Aby naprawić złe praktyki kontraktowe, STILL8 i Team Griffin zmierzą się ze wszelkimi problemami, które miały miejsce w związku z zaistniałą sytuacją. Damy z siebie wszystko, aby kroczyć właściwą ścieżką.

Przede wszystkim, anulujemy wszystkie kontrakty podpisane z użyciem niewłaściwych praktyk i podpiszemy nowe, które naprawią wszystkie niesprawiedliwe klauzule.

[...] Zawodnicy, którzy poprosili o możliwość zostania wolnymi agentami, otrzymają taką możliwość, szanujemy ich decyzję. To dotyczy nie tylko drużyny League of Legends, ale wszystkich powiązanych ze STILL8 albo Griffin, aby gracze mogli rozwijać się pod naszą banderą jako partnerzy darzący się wzajemnym zaufaniem. [...]

Dla niektórych zawodników czas w Griffin dobiegł już jednak końca. Dzisiaj organizacja pożegnała trzech graczy – Sona "Lehendsa" Si-woo, Jeonga "Chovy'ego" Ji-hoona oraz Choia "Dorana" Hyeon-joona. Dwóch z nich stanowiło ważny element pierwszego składu Griffin, ale w przyszłości będą już reprezentować barwy innych formacji – ich kontrakty zostały rozwiązane za obopólną zgodą, co zaznaczyła organizacja.