STS
fot. Riot Games

Bjergsen rezygnuje z udziału w All-Star 2019

Zmiana na liście uczestników turnieju gwiazd wieńczącego kolejny rok zmagań League of Legends, czy też po prostu All-Star. Reprezentację League of Legends Championship Series, czyli północnoamerykańskich rozgrywek LoL-a, mieli stanowić Yilliang „Doublelift” Peng i Soren „Bjergsen” Bjerg, którzy rzecz jasna otrzymali największą liczbę głosów. Teraz jednak wiemy, że LCS na All-Star wyśle co najmniej jednego […]

Zmiana na liście uczestników turnieju gwiazd wieńczącego kolejny rok zmagań League of Legends, czy też po prostu All-Star. Reprezentację League of Legends Championship Series, czyli północnoamerykańskich rozgrywek LoL-a, mieli stanowić Yilliang „Doublelift” Peng i Soren „Bjergsen” Bjerg, którzy rzecz jasna otrzymali największą liczbę głosów. Teraz jednak wiemy, że LCS na All-Star wyśle co najmniej jednego zmiennika – midlaner TSM-u zrezygnował bowiem z udziału w zawodach.

– Niestety nie będę mógł wziąć udziału w All-Star w tym roku, ponieważ będę wtedy na bootcampie w Szanghaju razem z naszym nowym składem. Naprawdę jestem wdzięczny za wszystkie głosy i jak lojalni jesteście w dalszym ciągu na dobre i na złe. Mam nadzieję, że każdemu będzie podobało się wydarzenie! – oznajmił Bjergsen za pośrednictwem swojego Twittera.

Wielce prawdopodobne, że jego miejsce zajmie zawodnik, który otrzymał trzecią największą liczbę głosów, czyli Bae „Bang” Jun-sik. Warto jednak mieć na uwadze, że Koreańczyk również może postanowić wycofać się z udziału w turnieju. Pod znakiem zapytania stoi też występ wspomnianego Doublelifta, bowiem jak wyznał botlaner Teamu Liquid na swoim streamie, on również rozważa brak wyjazdu na imprezę.

W zeszłym roku All-Star przeszło gruntowne zmiany – od poprzedniej edycji na zawody gwiazd jadą tylko dwaj gracze z każdego z regionów, plus dokooptowani później przez Riot zawodnicy z ogólną największą liczbą głosów, już bez podziału na region. Oprócz nich na wydarzeniu wezmą też udział najbardziej znani influencerzy, którzy stanowią część programu partnerskiego Riotu.

Tegoroczna edycja All-Star po raz kolejny odbędzie się w Las Vegas, a dokładniej w usytuowanej tam Esports Arenie. W tym roku będziemy mogli obejrzeć w akcji również naszego rodaka, Marcina „Jankosa” Jankowskiego, który razem ze swoim kompanem z G2 Esports, Rasmusem „Capsem” Winterem, będą stanowić reprezentację League of Legends European Championship. Obaj potwierdzili swój udział na All-Star w niedzielę.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

kkOma po siedmiu latach opuści T1? Koreańczyk przymierzany do ViCi Gaming

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom ESPN Esports, szykuje się prawdziwa bomba transferowa. Tym razem nie chodzi jednak o któregoś z graczy, a członka...