Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom ESPN Esports, szykuje się prawdziwa bomba transferowa. Tym razem nie chodzi jednak o któregoś z graczy, a członka sztabu szkoleniowego. Moglibyście zapytać: który trener byłby na tyle interesujący, aby jego transfer określać mianem bomby? Odpowiedź jest prosta – pełniący przez ostatnich siedem lat funkcję szkoleniowca SK Telecom T1 Kim "kkOma" Jeong-gyun.

Według informacji amerykańskiego serwisu trener drużyny znanej obecnie już jako T1 miałby opuścić Koreę Południową i udać się do obecnie najlepszego regionu w League of Legends, czyli Chin. Tam w przyszłym sezonie jego pracodawcą rzekomo miałoby zostać ViCi Gaming, walczące w najwyższej klasie rozgrywkowej Państwa Środka – League of Legends Pro League.

Jeśli do tego transferu faktycznie dojdzie, będziemy mogli śmiało stwierdzić, że zakończyła się pewna era. kkOma bowiem był z drużyną podczas jej największych osiągnięć, wliczając w to chociażby trzykrotny triumf na Worlds czy niezliczone mistrzostwa regionalnych rozgrywek. Jego miejsce w T1 miałby zająć Kim Jeong-soo, który doprowadził Invictus Gaming do tytułu mistrza świata w roku 2018, zaś w ostatnich miesiącach opiekował się DAMWON Gaming pomagając swoim podopiecznym dotrzeć do ćwierćfinału Worlds.

Aby być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi roszad na scenie League of Legends, śledźcie poniższy artykuł: