Kolejny dzień przynosi nam kolejne pojedynki polskich drużyn Counter-Strike: Global Offensive na arenie międzynarodowej. Dziś będziemy świadkami trzech takich pojedynków, z czego dwa można nazwać bratobójczymi lub, jak kto woli, (legendarnymi) polskimi derbami!

Zanim jednak ów derby się zaczną, to x-kom AGO podejmie SKADE w LOOT.BET Season 5. Bułgarski zespół wczoraj mierzył się zresztą z innym przedstawicielem rodzimej sceny CS-a, a mianowicie z Pompa Teamem. I choć nasi rodacy bardzo się starali, to ostatecznie przegrali 1:2. Dzisiejsza potyczka z udziałem Jastrzębi będzie o tyle ważna, że jej zwycięzca zapewni sobie awans do play-offów internetowych zmagań z pulą 30 000 dolarów. Przegrany będzie miał jeszcze dwie szanse na uzyskanie promocji do kolejnego etapu, ale to oczywiste, że lepiej zdobyć ją możliwie najwcześniej.


>> ŚLEDŹ POCZYNANIA POLAKÓW W WALCE O WESG <<


Już o 17:30 przyjdzie natomiast pora na pierwsze wtorkowe polskie derby w CS:GO! Kto weźmie w nich udział? Na serwerze pojawią się Aristocracy i Wisła All in! Games Kraków, a ich mecz odbędzie się w ramach wschodnioeuropejskich zamkniętych eliminacji do World Electronic Sports Games 2019-2020. Ostatnie starcie tych zespołów mogliśmy oglądać niespełna tydzień temu w fazie zasadniczej ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 i wtedy na obu arenach zdecydowanie lepsi okazali się Jacek "MINISE" Jeziak i jego kompani. Czy tak samo będzie i tym razem?

Dzień zakończy natomiast kolejne szlagierowe starcie dwóch czołowych przedstawicieli polskiego Counter-Strike'a, którego stawką ponownie będzie przybliżenie się do awansu na światowe finały WESG w Chinach. Po jednej stronie barykady stanie Virtus.pro, które w ostatnim czasie nie zachwyca swoją formą, a po drugiej x-kom AGO, które w weekend zapewniło sobie awans na lanowe finały ESL MP Jesień 2019 w Katowicach. Co mówią nam ostatnie wyniki bezpośrednich meczów pomiędzy tymi ekipami? W krajowym czempionacie od ESL doszło do podziału punktów, zaś jeszcze w październiku w ESEA MDL lepsi okazali się Damian "Furlan" Kisłowski i spółka.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO i linki do transmisji znajdziecie tutaj:

26 listopada
15:30 x-kom AGO vs SKADE BO3 transmisja
17:30 Aristocracy vs Wisła All in! BO3 transmisja
20:30 Virtus.pro vs x-kom AGO BO3 transmisja