Zapowiedź z czwartych urodzin Illuminar Gaming w końcu się urzeczywistniła. Na polskiej scenie powstała nowa organizacja esportowa – Arcane Wave, a jej pierwszy przystanek to kobieca ekipa Counter-Strike: Global Offensive.

Ekipa ta w ostatnim czasie występowała między innymi w ESL Sprite Mistrzostwach Kobiet 2019 pod nazwą Unity Female, a wcześniej również jako AVEZ Esport. W najbliższy weekend wystąpi w Katowicach na finałach ów rozgrywek, gdzie powalczy o mistrzowski tytuł i nagrody z puli 30 000 złotych. Samo Arcane Wave, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, skupiać się będzie wyłącznie na kobiecym esporcie. Na ten moment za działanie AW odpowiadać będą Hanna Glonek (jako główny menadżer zespołu) i Agnieszka Skuza (jako dyrektor kreatywny).

Skład CS:GO Arcane Wave prezentuje się następująco:

  • Angelika „ANGIEEE” Kumorkiewicz
  • Oliwia „OLIVKA” Nikolaidi,
  • Julia „JULKAA” Marek
  • Paula „POLIN” Wasilewicz
  • Magdalena „MADZIX” Pranica

– Od czasu zakończenia współpracy z AVEZ Esport grałyśmy pod nazwą Unity Female. W tym samym czasie osiągnęłyśmy wiele sukcesów, jednym z nich jest dostanie się na finały ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet. Dziś możemy już oficjalnie powiedzieć, że stworzyłyśmy wspólnie z WEOWN i Illuminar Gaming, organizację Arcane Wave – i właśnie ją będziemy reprezentować w finałach i wszystkich przyszłych turniejach. To dla nas szansa na długą i owocną współpracę i wierzymy, że w Arcane Wave rozwiniemy skrzydła i wzniesiemy się na wyżyny naszych możliwości – skomentowała Angelika "ANGIEEE" Kumorkiewicz, jedna z zawodniczek zespołu.

Pierwszym lanowym sprawdzianem ANGIEEE i jej koleżanek w nowych barwach będą ESL Sprite Mistrzostw Kobiet 2019 w CS:GO. Szczegółowe informacje o tym turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej.