To już pewne – ARCY nie obroni tytułu ESL Mistrzostw Polski w CS:GO. Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka w pierwszym sobotnim półfinale musieli bowiem uznać wyższość x-kom AGO, które już jutro powalczy o miejsce w zamkniętych eliminacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2020.

ARCY 1 : 2 x-kom AGO

(ESL Mistrzostwa Polski –  półfinał)
13 4 Vertigo 11 16
9 5
16 8 Nuke 7 10
8 3
14 8 Dust2 7 16
6 9

Obrońcy tytułu mieli spory problem z wejściem w dzisiejsze spotkanie i mimo gry w obronie bardzo długo nie mogli wskoczyć na właściwe tory. Skutecznie uniemożliwiał im to Damian "Furlan" Kisłowski, który wielokrotnie w pojedynkę eksterminował graczy ARCY, zapewniając AGO pewne wejście na jeden z bombsite'ów. Nic więc dziwnego, że w pewnym momencie popularne Jastrzębie prowadziły już 10:0! Dopiero przy tym wyniku podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego wreszcie się otrząsnęli i chociaż udało im się wreszcie zapunktować, to rezultat 4:11 raczej i tak nie nastrajał zbyt optymistycznie. Niemniej fakt ten ich nie złamał – co więcej, po zmianie stron zaczęli sukcesywnie odrabiać straty, mając jeszcze wyraźne nadzieje na comeback. Problem w tym, że i AGO co jakiś czas powiększało swój dorobek, przez co w ostatecznym rozrachunku ARCY zabrakło czasu, zaś tablica wyników wskazała 16:13 na korzyść Furlana i spółki.

Kilkanaście minut później na Nuke'u to ponownie Jastrzębie objęły serwer we władanie, chociaż tym razem pomagał im fakt, iż grały w obronie. Ale tym razem tak było tylko do czasu, bo Wiktor "TaZ" Wojtas wraz z kolegami dokonali wreszcie tego, co nie udało im się na Vertigo, czyli nie tylko przejęli inicjatywę. ale nawet sami zdołali wyjść na prowadzenie! To początkowo było bardzo skromne, ale z upływem minut zaczęło stopniowo rosnąć, przez co trzecia mapa wydawała się naprawdę realną opcją. I faktycznie do niej doszło, bo AGO już do tego starcia nie wróciło i w ataku zgarnęło zaledwie trzy oczka, co zakończyło się porażką w stosunku 10:16.

O losach awansu miał więc przesądzić Dust2, gdzie podobnie jak na Nuke'u oglądaliśmy niezwykle wyrównany pojedynek. Tak naprawdę nie było momentu, w którym jeden z zespołów na dobre zdominowałby drugi – zamiast tego trwała walka punkt za punkt. Taki stan rzeczy ewidentnie sprzyjał jednak AGO, które grało w ataku i każde zdobyte przez tę formację oczko było dla niej na wagę złota. W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie i losy zwycięstwa ważyły się aż do trzydziestej rundy. Dopiero w niej ekipa Furlana rzutem na taśmę uniknęła dogrywki, triumfując 16:14.


Już za chwilę drugi dzisiejszy półfinał, w którym Wisła All in! Games Kraków podejmie Illuminar Gaming. Mecz ten wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner: