fot. DreamHack/Adela Sznajder

Dosia i mou opuszczają Gambit

Po spędzeniu ponad pół roku na liście transferowej Mikhail „Dosia” Stolyarov oraz Rustem „mou” Telepov opuścili wreszcie Gambit Esports. Obaj gracze nie są teraz związani żadnymi umowami i mogą bez przeszkód szukać nowego pracodawcy.

Wyżej wymienieni zawodnicy byli częścią organizacji od 2016 roku, kiedy została utworzona w niej dywizja Counter-Strike’a: Global Offensive. Pierwotna ekipa od samego początku odnosiła sukcesy – już w pierwszym roku od skompletowania składu pojawiła się na Majorze, a kilka miesięcy później uzyskała status Legendy. Największym osiągnięciem Stolyarova i Telepova była oczywiście wygrana podczas PGL Major Kraków 2017, po której wyniki zespołu ze Wspólnoty Niepodległych Państw zaczęły jednak gwałtownie się pogarszać.

W 2018 roku Gambit tylko dwukrotnie znalazło się w topowej czwórce podczas turniejów najwyższej klasy – Nikolay „mir” Bityukov i jego koledzy zdołali wtedy dotrzeć do półfinałów DreamHack Masters Marseille 2018 i ESL One New York 2018. Po tych przebłyskach jednak nie było widać poprawy, wobec czego włodarze organizacji podjęli w maju bieżącego roku decyzję o zawieszeniu głównego składu i umieszczeniu go na liście transferowej. Niedługo później Sergey „Ax1Le” Rykhtorov został przeniesiony do Gambit Youngsters, a Team Spirit przejął mira. Na przełomie września i października skończył się natomiast kontrakt Dmitriya „dimasicka” Matvienki, który szybko znalazł zatrudnienie w pro100.

Konstantin Pikiner, dyrektor generalny Gambit, skomentował odejście dwóch graczy następująco: – Mikhail i Rustem zyskali prawo dołączenia do galerii sław Gambit Esports. Udało im się osiągnąć cel, którego nie był w stanie dokonać żaden inny zespół ze Wspólnoty Niepodległych Państw. Szczerze życzę im, aby osiągali kolejne szczyty.

Opuszczenie zespołu krótko skwitował również Dosia: – Smutno mi rozstawać się z Gambit, ponieważ spędziłem cztery lata reprezentując ten klub. Mogę powiedzieć, że nie żałuję, gdyż dzięki temu zespołowi zostaliśmy mistrzami świata i wygraliśmy wiele innych turniejów. Chciałbym podziękować Gambit i naszym fanom za bycie z nami przez cały ten czas!

Odejście dwóch ostatnich reprezentantów Gambit Esports kończy pewną erę w historii dywizji CS:GO tej organizacji. Do dziś przetrwała natomiast akademia znana jako Gambit Youngsters, która nie zdołała jeszcze dorównać najlepszym czasom byłego głównego składu drużyny, lecz odnosi sukcesy na lokalnej scenie esportowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Irean

Evil Geniuses znalazło trenera. Irean zasila szeregi formacji

Kolejny zespół rywalizujący w League of Legends Championship Series zaprezentował nam swojego nowego szkoleniowca. Tym razem na taki krok zdecydowało...