fot. Polsat Games

Tabasko wspomoże Team YDN w kwalifikacjach do włoskiej ligi LoL-a

Nieco ponad miesiąc temu polską scenę esportową obiegła informacja o tym, że po ponad półtorarocznej przerwie do profesjonalnej gry powraca Wojciech „Tabasko” Kruza. Od tego czasu 24-letni leśnik zaprezentował się nam w trakcie Polskiej Ligi Esportowej, gdzie wspiera piratesports. Teraz jednak Tabasko poszedł o krok dalej i zdecydował się spróbować swoich sił za granicą.

Okazuje się, że polski zawodnik nawiązał współpracę z jednym z włoskich zespołów, Teamem YDN, z którym zawalczy o wejście do największej tamtejszej ligi League of Legends, PG Nationals. Jeżeli nowy zespół 24-latka przebrnie przez kwalifikacje i znajdzie się we wspomnianej lidze, wtedy też rozpocznie walkę o awans na European Masters, bo należy wspomnieć, że jedną z nagród za triumf w PG Nationals jest właśnie przepustka na EUM. – To jest tylko plan na najbliższy miesiąc, styczeń dalej jest dla mnie otwarty, ale nastawiam się trochę bardziej pod jedną konkretną ofertę – oświadczył jednak Kruza.

Tabasko na profesjonalnej scenie League of Legends rywalizował od 2014 roku, a swoje największe sukcesy odnosił w czasach występów pod banderą Illuminar Gaming. Wtedy też na konto Kruzy wpadł m.in. dwukrotny tytuł ESL Mistrza Polski, czy też mistrzostwo drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Ponadto Tabasko wywalczył wicemistrzostwo międzynarodowego turnieju V4 Future Sports Festival 2018.

Tak prezentuje się skład Teamu YDN na kwalifikacje do PG Nationals:

Alessandro „Occlumats” Di Bartolo
Wojciech „Tabasko” Kruza
Kim „Phantomles” Storm
Lauri „Endz” Tarkus
Janar „Cospect” Mändsalu
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mori: Stworzyliśmy Arcane Wave, żeby dać dziewczynom sztab ludzi, którzy będą się na nich skupiać