STS
fot. twitter.com/FerrariEsports

Czterech pretendentów, tylko jeden tytuł. Dziś finałowa część F1 Esports Series

W ubiegłą niedzielę dobiegł końca sezon prawdziwej Formuły 1, zaś trzy dni później zapadną ostatnie rozstrzygnięcia w jej wirtualnym odpowiedniku. Zaplanowany na dzisiaj wielki finał F1 New Balance Esports Series 2019 odpowie nam na wiele pytań, które zadawaliśmy sobie od września. W żadnej z klasyfikacji nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. W grze o tytuł mistrza […]

W ubiegłą niedzielę dobiegł końca sezon prawdziwej Formuły 1, zaś trzy dni później zapadną ostatnie rozstrzygnięcia w jej wirtualnym odpowiedniku. Zaplanowany na dzisiaj wielki finał F1 New Balance Esports Series 2019 odpowie nam na wiele pytań, które zadawaliśmy sobie od września.

W żadnej z klasyfikacji nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. W grze o tytuł mistrza świata kierowców znajduje się jeszcze czterech zawodników, a największa presja ciążyć będzie na liderującym Davidzie Tonizzy z Ferrari. Przeskoczyć Włocha postarają się Frederik Rasmussen (Red Bull), Jarno Opmeer (Renault) oraz Daniel Bereznay (Alfa Romeo). Zespoły wszystkich czterech graczy mają również chrapkę na sukces w klasyfikacji konstruktorów, w której stajnia spod znaku Byka prowadzi od połowy sezonu, ale nie może jeszcze czuć się komfortowo. Z pewnością atutem Red Bulla jest fakt posiadania dwóch regularnie punktujących kierowców – w przypadku Ferrari cała zdobycz została wypracowana wyłącznie przez Tonizzę, który nie mógł liczyć na wsparcie kolegów w drugim samochodzie.

Podstawowe informacje

Nazwa: F1 Esports Series 2019 Event 4

Data i miejsce: 4 grudnia, Gfinity Esports Arena, Londyn

Liczba uczestników: 20 kierowców na wyścig

Pula nagród: 500 000 $

Uczestnicy

Zespół Kierowcy
Daniel Bereznay

Kimmy Larsson

Salih Saltunç
David Tonizza Amos Laurito Gianfranco Giglioli
Floris Wijers Jan Fehler Martin Štefanko
Enzo Bonito Bono Huis Allert van der Wal
Brendon Leigh Patryk Krutyj Daniel Shields
Frederik Rasmussen Joni Törmälä Nicolas Longuet
Jarno Opmeer Cedric Thomé Simon Weigang
Daniele Haddad Marcel Kiefer Lucas Blakely
Patrik Holzmann Cem Bölükbaşı Manuel Biancolilla
Álvaro Carretón Tino Naukkarinen Isaac Price

Harmonogram wyścigów

4 grudnia
Wyścig 1 Suzuka, Japonia 25% dystansu
Wyścig 2 Circuit of the Americas, Stany Zjednoczone 25% dystansu
Wyścig 3 Interlagos, Brazylia 25% dystansu

Transmisja

Transmisja z F1 Esports Series dostępna będzie na oficjalnym profilu Formuły 1 na Facebooku, jak również na Twitchu i YouTube. Rozpocznie się ona o godzinie 20 polskiego czasu.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Komu play-offy, a komu bilet do domu? Przed nami drugi dzień finałów ESL Pro League

Przed nami drugi dzień światowych finałów 10. sezonu ESL Pro League. Patrząc na to, jak wygląda dzisiejszy harmonogram, można wyciągnąć jeden bardzo p...