Amazing
fot. Riot Games/Paul de Leon

Amazing trenerem strategicznym Misfits

Blisko dwa tygodnie temu Maurice „Amazing” Stückenschneider ogłosił, że nie będzie grał profesjonalnie w sezonie 2020, ale kilka dni później zaznaczył, że wróci do Europy i będzie częścią League of Legends European Championship. Dzisiaj wiemy już, w jaki sposób – Niemiec będzie członkiem sztabu szkoleniowego Misfits Gaming.

W ostatnich miesiącach Amazinga mogliśmy oglądać ponownie w roli dżunglera – 25-latek grał w letnim splicie sezonu 2019 pod banderą 100 Thieves, ale jego drużyna zakończyła zmagania już w fazie grupowej, zajmując ósme miejsce po porażce w dogrywce o szóstą lokatę. Teraz Stückenschneider wróci na Stary Kontynent i zadebiutuje w nowej roli oraz w nieznanym mu środowisku.

Nie mógłbym być bardziej zadowolony z tej pozycji – entuzjazm, jaki pokazało Misfits na każdym kroku mojej rekrutacji był niesamowity i nie mogę się doczekać, aby rozpocząć pracę z każdym członkiem składu – wyznał Amazing. Ekscytację z dołączenia Niemca do Misfits wyraził również dyrektor generalny zespołu, Michael „Garki” Bolze. – Jego sposób myślenia skupiony na rozwoju czyni go świetnym elementem naszej drużyny. Ciągle poszukuje nowych możliwości doskonalenia, zarówno pod względem technicznym, jak i strategicznym. Ma bezpośrednie i szczere metody trenowania, a ponadto świetnie radzi sobie z nowicjuszami – oznajmił Bolze.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jaki skład przyjdzie prowadzić Amazingowi w wiosennej rundzie LEC – przynajmniej według oficjalnych informacji. Wiadomo jedynie, że będzie pracował u boku Alejandro „Jandro” Fernándeza-Valdésa, który został przedstawiony jako główny trener Królików wkrótce po rozpoczęciu okienka transferowego. Ponadto, jeśli wierzyć dotychczasowym doniesieniom, w składzie Misfits pozostanie tylko Danny „Dan Dan” Le Comte, a u jego boku zagrają między innymi Iván „Razork” Martín Díaz oraz Petr „Denyk” Haramach. Więcej o potencjalnym skompletowaniu składu przez Misfits przeczytacie pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polak w doborowym towarzystwie – OG prezentuje swój pierwszy skład CS:GO!

Dopięcie wszelkich formalności związanych z otworzeniem dywizji CS:GO zajęło włodarzom OG trochę czasu, niemniej w końcu przedstawili oni światu owoc...