Jiizuke
fot. Riot Games/Michał Konkol

Evil Geniuses kompletują skład – Jiizuke oficjalnie dołącza do drużyny!

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Danielle „Jiizuke” Di Mauro będzie w przyszłym roku walczył już nie w Europie, a za Oceanem Atlantyckim. Włoski midlaner został dziś oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Evil Geniuses, którzy po kilku latach wracają do League of Legends Championship Series.

Dla 23-latka będzie to pierwsza okazja do zaprezentowania swoich umiejętności poza Starym Kontynentem. Dotychczas walczył on tylko na włoskiej scenie, w Hiszpanii, a przez ostatnie dwa lata w EU LCS oraz League of Legends European Championship, czyli najbardziej prestiżowych europejskich zmaganiach. W nich reprezentował barwy Teamu Vitality, z którym wywalczył m.in. trzecie miejsce podczas play-offów oraz awansował na Worlds 2018. Na mistrzostwach świata Jiizuke i spółka odpadli już w fazie grupowej, ale biorąc pod uwagę, że dla trójki graczy był to pierwszy sezon na najwyższym szczeblu europejskich rozgrywek, i tak mogli mieć powody do zadowolenia. Tych było zdecydowanie mniej w tym roku – oba splity Vitality zakończyło już w ćwierćfinale, a brak wystarczającej liczby Championship Points nie uprawnił Pszczół do walki w Regional Qualifier.

Tym samym poznaliśmy już pełny skład Evil Geniuses na LCS 2020. Jiizuke jest jednym z dwóch zawodników bez statusu północnoamerykańskiego rezydenta – drugim jest dwukrotny mistrz świata, Bae „Bang” Jun-sik, który w minionym roku grał pod banderą 100 Thieves. U boku Koreańczyka zobaczymy Tristana „Zeyzala” Stidama znanego z wcześniejszych występów dla Cloud9. Plusem EG może być synergia między wspierającym i dżunglerem, bo z C9 dołączył również Dennis „Svenskeren” Johnsen. Jakby mało było graczy z Cloud9, Evil Geniuses zdecydowali się sprowadzić również Colina „Kumo” Zhao. Tak prezentuje się pełny skład Evil Geniuses na przyszły sezon LCS:

Colin „Kumo” Zhao
Dennis „Svenskeren” Johnsen
Danielle „Jiizuke” Di Mauro
Bae „Bang” Jun-sik
Tristan „Zeyzal” Stidam
Heo „Irean” Yeong-cheol

Aby być na bieżąco z informacjami na transferowej karuzeli League of Legends, śledźcie poniższy artykuł:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Wisła All in! Games Kraków SZPERO ESL Mistrzostwa Polski ESL MP

Ogłoszono grupy, harmonogram i format finałów Polskiej Ligi Esportowej *

Wielkimi krokami nadchodzą finały siódmego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Już w bieżący weekend w rzeszowskiej G2A Arenie najlepsze zespoły Dywizji...

>