fot. Riot Games

Stary człowiek i może! Aphromoo reprezentantem Dignitas na sezon 2020

Transferowa karuzela w świecie League of Legends co prawda nieco zwolniła tempa, ale nie oznacza to, że wszystkie organizacje dopięły już swoje składy na sezon 2020. Nieco opóźnione pod względem kompletowania swojej wyjściowej piątki wydaje się Dignitas, które nie tak dawno temu zostało ponownie przyjęte do franczyzy LoL Championship Series, wykupując oraz przejmując miejsce należące wcześniej do Clutch Gaming. Zespół należący do Philadelphia 76ers ogłosił dopiero trzeciego reprezentanta na przyszły sezon, którym został Zaqueri „Aphromoo” Black.

Pierwsze plotki o transferze Aphromoo do Dignitas pojawiły się już przedwczoraj, jednakże wcześniej nie słyszeliśmy żadnych informacji na temat jego przyszłości. Black pożegnał się z 100 Thieves pod koniec listopada bieżącego roku, gdyż włodarze organizacji zdecydowali się postawić na młodszego i mniej doświadczonego Williama „Stunta” Chena, który do niedawna był zawodnikiem akademii Złodziei. Nie ma się jednak co dziwić decyzjom sztabu 100 Thieves, wszak ostatni sezon w wykonaniu drużyny nie należał nawet do przeciętnych, bo dwukrotnie znalazła się ona poza strefą premiowaną awansem do play-offów, kończąc wiosenny oraz letni split odpowiednio na dziesiątym i ósmym miejscu.

Mimo niepowodzeń w sezonie 2019 Aphromoo zdołał znaleźć dla siebie nowy dom na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Ameryce Północnej. Dignitas bez dwóch zdań będzie w stanie zapewnić mu dobre warunki, a jeśli plotki odnośnie do potencjalnego składu formacji potwierdzą się, to z pewnością będzie to zespół zdolny do walki o najwyższe lokaty w LCS. Na ten moment potwierdzonymi reprezentantami DIG na sezon 2020 są Heo „Huni” Seung-hoon oraz były botlaner TSM Academy – Johnson „Johnsun” Nguyen. Do powyższej trójki dołączyć mają rzekomo znany z występów w barwach TSM-u Jonathan „Grig” Armao oraz midlaner Golden Guardians, Henrik „Froggen” Hansen.

Poniżej prezentujemy skład, który zgodnie z doniesieniami ESPN będzie reprezentować Dignitas w sezonie 2020:

Heo „Huni” Seung-hoon
Jonathan „Grig” Armao
Henrik „Froggen” Hansen
Johnson „Johnsun” Nguyen
Zaqueri „Aphromoo” Black

Aby być na bieżąco z najważniejszymi informacjami dotyczącymi roszad na scenie League of Legends, śledźcie poniższy artykuł:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Strefa zagrożona zapomnieniem

6 grudnia 2018 – Valve uderza z zaskoczenia. No, może nie do końca z zaskoczenia, bo o dodaniu trybu battle royale do Counter-Strike'a mówiło się już...