fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

All-Star: Europa znów lepsza niż Ameryka, Jankos wygrywa pierwszy mecz turnieju 1vs1

Kolejny sezon profesjonalnych zmagań w League of Legends rozpocznie się dopiero w styczniu przyszłego roku, jednakże nie oznacza to, że do tego czasu nie zobaczymy naszych ulubionych graczy w akcji. Wszystko za sprawą trwającego obecnie All-Star Las Vegas 2019, w którym udział bierze w sumie aż trzech Polaków – reprezentujący G2 Esports Marcin „Jankos” Jankowski oraz Jakub „Lothar” Szygulski, a także popularny komentator i streamer, Damian „Nervarien” Ziaja.

Minionej nocy mieliśmy okazję przyglądać się pierwszym starciom w poszczególnych dyscyplinach. Na początek rozgrywek mieliśmy przyjemność oglądać zmagania w trybie Ultra Rapid Fire lub po prostu URF, w którym koniec końców lepsza okazała się czerwona formacja, której przodował Kim „Doinb” Tae-sang z FunPlus Phoenix. A skoro już jesteśmy przy spotkaniach rozgrywanych na Summoner’s Rift, to pierwszą okazją do sprawdzenia, jak radzą sobie profesjonaliści na przedsezonowym patchu, był mecz Ameryki Północnej z Europą, którą reprezentował zarówno Jankos, jak i Nervarien. Ostatecznie ekipa z dwoma Polakami w składzie okazała się lepsza od reprezentantów regionu zza wielkiej wody.

Jeżeli zaś chodzi o zmagania w trybie jeden na jednego, czyli prawdopodobnie jedyny format na All-Star brany w pełni na poważnie przez profesjonalistów, to nie doczekaliśmy się wielu niespodzianek w pierwszej rundzie drabinki. Jedyny Polak w stawce, czyli Jankos, bez większego trudu wyeliminował reprezentującego latynoamerykańską ligę Joaquína José „Plugo” Péreza, dzięki czemu w kolejnym etapie zmagań zmierzy się z dżunglerem FunPlus Phoenix, Gao „Tianem” Tian-Liangiem. Jeśli Jankowski zwycięży świeżo upieczonego mistrza świata, to jest spora szansa na to, że w ćwierćfinale stanie w szranki z Lee „Fakerem” Sang-hyeokiem.

Dzisiejszej nocy czeka nas kolejna dawka emocji związanych z All-Star 2019. Tym razem profesjonaliści i influencerzy zmierzą się w trybie Tandemu, w którym jeden z graczy będzie obsługiwał klawiaturę, drugi zaś przejmie kontrolę nad myszką, a ponadto zobaczymy pojedynek Chin z Koreą, czy też potyczkę w Assasins Mode. Dodatkowo rozegrane zostaną kolejne dwie rundy turnieju jeden na jednego oraz mecze charytatywnych rozgrywek w Teamfight Tactics. Poniżej prezentujemy pełny harmonogram drugiego dnia All-Star 2019:

All-Star Las Vegas 2019 – dzień drugi
1:00 Tandem
2:00 Turniej 1v1
(8 meczów)
(ok. 7:30 – Jankos vs Tian)
3:15 Teamfight Tactics
4:00 Chiny kontra Korea
5:00 Teamfight Tactics
6:00 Turniej 1v1
(4 mecze)
7:00 Assassin

Transmisja z All-Star będzie dostępna na oficjalnym kanale Riot Games, a także na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu oraz YouTube. Zmagania będą startować o godzinie 1:00 w nocy i będą trwały do około 8:00 nad ranem.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przenosimy się do Jyske Bank Arena – startuje faza pucharowa ESL Pro League

Już dziś w Jyske Bank Arena wystartuje faza pucharowa finałów ESL Pro League Season 10. Dzięki wczorajszym wygranym w górnej części drabinki bezpośred...