fot. ESL/Adam Łakomy

Mamy polską reprezentację CS:GO na WESG! AGO eliminuje ostatni bułgarski zespół

To już pewne – na World Electronic Sports Games 2019-2020 zobaczymy polską formację. x-kom AGO wyeliminowało ostatni zagraniczny zespół z zamkniętych wschodnioeuropejskich kwalifikacji i obecnie w walce pozostały już tylko trzy drużyny – wspomniane AGO, Illuminar Gaming oraz ARCY.

x-kom AGO 2:0 SKADE
Nuke 16:10 Train 16:3 Mirage

Pierwszy punkt co prawda powędrował na konto Bułgarów, ale na odpowiedź nadwiślańskiej piątki nie trzeba było długo czekać. AGO szybko objęło prowadzenie i choć dystans dzielący obie drużyny nie był znaczący, to ciągle Polacy mieli przewagę. Po wygraniu czterech rund z rzędu było już pewne, że srebrni medaliści ESL Mistrzostw Polski zakończą połówkę po stronie broniącej z dodatnim bilansem, który ostatecznie wyniósł pięć oczek. Tych, którzy byli gotowi skazać AGO na porażkę po przejściu do roli terrorystów, Polacy szybko wyprowadzili z błędu. Pięć otwierających potyczek sprowadziło starcie na Nuke’u do punktu meczowego i choć wtedy SKADE wreszcie zaczęło odrabiać straty, to AGO nie dało sobie wyrwać zwycięstwa z rąk i przy szóstej próbie domknęło formalności.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a tego dnia ekipa pod przewodnictwem Mikołaja „miNIr0xa” Michałkowa była chyba niezwykle głodna. Po przenosinach na Traina – notabene wybranego przez SKADE – polskim widzom pozostało tylko delektować się przewagą błyskawicznie budowaną przez AGO. W ciągu całej pierwszej połowy Jastrzębie oddały swoim rywalom tylko jedną rundę i w najmroczniejszych koszmarach trudno byłoby sobie wyobrazić utratę takiej przewagi. Tym bardziej w momencie, w którym na konto AGO trafiła druga na tej mapie pistoletówka. Przewaga wyposażenia nie wystarczyła w tym momencie, aby postawić kropkę nad i, ale po dwóch przegranych rundach dzieła zniszczenia dopełnił Patryk „Sidney” Korab, wygrywając clutcha 1v2 i gwarantując swoim kompanom miejsce w finale drabinki przegranych.

Kolejnym rywalem AGO będzie ARCY, które dziś musiało uznać wyższość Illuminar Gaming. Zwycięzca tego meczu podejmie iHG w decydującej walce o miejsce na WESG 2019-2020. Oba te mecze czekają nas już jutro, a pierwszy z nich zaplanowany jest na godzinę 13:55. Więcej informacji dotyczących zamkniętych kwalifikacji do WESG znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jactroll będzie miał nowych kolegów – Vitality prezentuje skład na 2020!

Plotki dotyczące składu Teamu Vitality na 2020 rok, o których pisaliśmy już jakiś czas temu, znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Nowy kszta...