fot. DreamHack/Jennika Ojala

Av3k nadal bez zwycięstwa w drugim etapie Quake Pro League

Za nami czwarty tydzień zmagań w ramach Quake Pro League Stage 2. Mimo to Maciej „Av3k” Krzykowski wciąż czeka na pierwszą wygraną w tym etapie zmagań – co gorsza, tym razem polski zawodnik uznał wyższość jednego z graczy sąsiadujących z nim w tabeli.

W minioną niedzielę lepszy od Avka okazał się Johan „toxjq” Quick, który pokonał reprezentanta Teamu Endpoint 2:1. O ile jednak dwie pierwsze rozegrane między Polakiem a Ukraińcem mapy miały dość wyrównany przebieg, tak decydujące o losach zwycięstwa Ruins of Sarnath toczyło się już całkowicie pod dyktando Quicka, który zatriumfował aż 7:2. Dla Krzykowskiego jest to już trzecia porażka w drugim etapie QPL, co oznacza, że jako jedyny z uczestników europejskiej dywizji rozgrywek nie zdążył on jeszcze zapunktować. Do niedawna takim samym, mało chlubnym osiągnięciem, pochwalić się mógł także toxjq, ale, jak zostało wyżej wspomniane, przerwał on już swoją fatalną passę.

Swoich pogromców znaleźli także niepokonani dotychczas Marco „vengeurR” Ragusa oraz Marcel „k1llsen” Paul. Ten pierwszy okazał się słabszy od Adrián „RAISY” Birgány, drugi natomiast niespodziewanie poległ w starciu z Alexandrem „baSem” Rybinem. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w czwartej kolejce oglądaliśmy o jedno spotkanie mniej. Z powodu problemów zdrowotnych Camerona „GNiKa” jego potyczka z Justinem „Effortlessem” Yergeau została bowiem przełożona na inny termin.

Komplet wyników czwartego tygodnia prezentuje się następująco:

8 grudnia
16:00 Av3k 1:2 toxjq BO3
17:00 nosfa 2:1 cha1n BO3
18:00 Cooller 2:1 Xron BO3
19:00 dooi 2:1 whaz BO3
29:00 k1llsen 1:2 baSe BO3
21:00 RAISY 2:1 vengeurR BO3
22:00 rapha 2:1 dramiS BO3

Quake Pro League powróci już 15 grudnia – właśnie wtedy rozegrane zostaną mecze trzeciego tygodnia. Wszystkie pojedynki wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ruszają baraże o ESEA MDL, w grze m.in. Wisła, PACT i Virtus.pro

Dla niektórych ostatnia edycja ESEA Mountain Dew League nie potoczyła się tak, jakby na to liczyli. Inni natomiast dobrze spisali się w sygnowanych pr...