fot. BLAST Pro Series/Bart Oerbekke

Miejsce równie urokliwe, co kontrowersyjne. Ruszają finały BLAST Pro Series w Bahrajnie

Cykl BLAST Pro Series można lubić, można go również nie lubić – niemniej trzeba przyznać, że swoim nietypowym formatem i stylem organizacji wniósł nieco ożywienia do momentami do bólu podobnych do siebie imprez CS:GO. O ile jednak dotychczas rywalizacja toczyła się „tylko” w ramach poszczególnych przystanków, tak dziś ruszają światowe finały, w których udział wezmą tylko najlepsi z najlepszych.

Mowa tutaj o czołowej czwórce całej serii, która na przestrzeni kończącego się powoli roku zgromadziła najwięcej punktów. Mamy więc FaZe Clan, który mógł świętować triumfy zarówno w Miami, jak i Kopenhadze. Pierwszego dnia zmagań naprzeciwko międzynarodowego składu stanie Ninjas in Pyjamas, które jako jedyne z całej stawki nie może pochwalić się żadnym tytułem, ale ma z Marcelo „coldzerą” Davidem i spółką rachunki do wyrównania za przegrany finał BLAST Pro Series Copenhagen 2019. Drugą parę stworzą natomiast Team Liquid, zwycięzcy turnieju w Los Angeles, oraz Astralis, czyli najlepszy zespół zawodów w São Paulo. Oba składy mają długą historię wspólnych pojedynków, ta zdecydowanie przemawia jednak na korzyść Duńczyków.

A wszystko to toczyć się będzie w nietypowej scenerii. Organizatorzy podjęli bowiem decyzję, by światowe finały BLAST Pro Series odbyły się w Bahrajnie. Z jednej strony trudno się dziwić – mówimy wszak o bogatym królestwie, które dzięki dochodom czerpanym z ropy naftowej często zachwyca przepychem i nowoczesnością oraz widokami, które czekają na przybyłych. Niemniej trzeba pamiętać też o drugiej stronie medalu, a konkretniej o kwestii przestrzegania praw człowieka. Sprawa ta już w momencie ogłoszenia wywołała sporo kontrowersji i spotkała się z głosami krytyki, chociaż pojawiły się też głosy chwalące próbę rozwoju arabskiej sceny. Tak czy inaczej, kontrowersji nie brakowało, pytanie tylko, czy nie przesłonią one startujących dziś zawodów.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

12 grudnia

Półfinał drabinki wygranych

13:00 FaZe Clan vs Ninjas in Pyjamas BO3
17:00 Team Liquid vs Astralis BO3

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale BLAST Pro Series na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Pro Series Global Final 2019 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nadchodzi młode – meyern nowym nabytkiem MIBR-u!

Finały 10. sezonu ESL Pro League były ostatnim turniejem LUCASA "LUCASA1" Telesa w barwach MIBR-u. Północnoamerykańska organizacja potwierdziła bowiem...