fot. Riot Games

Znamy datę rozpoczęcia LEC 2020 Spring!

Styczeń to miesiąc, w którym po krótkiej przerwie powracają profesjonalne rozgrywki w League of Legends. Studio Riot Games, organizator kontynentalnych zmagań w swój flagowy tytuł, poinformowało właśnie o tym, kiedy wystartuje League of Legends European Championship, czyli najwyższa klasa zmagań na Starym Kontynencie.

Play-offy letniego splitu LEC w 2019 zakończyły się 8 września, kiedy to w wielkim finale w Atenach spotkały się Fnatic i G2 Esports. Wówczas lepsi okazali się Marcin „Jankos” Jankowski i spółka. Od momentu wyłonienia mistrza Europy minęły już zatem ponad trzy miesiące i mimo że kilka tygodni temu mogliśmy się emocjonować rywalizacją w ramach Mistrzostw Świata w League of Legends, to obserwatorzy lokalnej sceny zaczęli tęsknić za pojedynkami swoich ulubionych drużyn.

LEC 2020 Spring rozpocznie się dokładnie 24 stycznia 2020 roku. Na ten moment Riot opublikował daty pierwszych pięciu kolejek rywalizacji i zapowiedział, że w piątki zmagania będą startowały o 18:00, zaś w soboty o 17:00.

Na ten moment znamy daty rozgrywania pierwszych pięciu tygodni LEC 2020 Spring:

  • tydzień #1: 24-25 stycznia 2020,
  • tydzień #2: 31 stycznia – 1 lutego 2020,
  • tydzień #3: 7-8 lutego 2020,
  • tydzień #4: 14-15 lutego 2020,
  • tydzień #5: 21-22 lutego 2020.

Wraz z ogłoszeniem dat zaczęła się także sprzedaż biletów, które umożliwią kibicom oglądanie na żywo zmagań czołowych europejskich drużyn League of Legends. Jednodniowa wejściówka kosztuje około 50 złotych. Sprzedaż odbywa się tutaj.

Przypomnijmy, że w wiosennym sezonie LEC 2020 w akcji zobaczymy pięciu Polaków. W barwach Fnatic występował będzie Oskar „Selfmade” Boderek, trykot G2 Esports przywdzieje Marcin „Jankos” Jankowski, pod banderą Rogue grać będą Kacper „Inspired” Słoma i Oskar „Vander” Bogdan, zaś Jakub „Jactroll” Skurzyńśki będzie reprezentował Team Vitality.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pewne zwycięstwo Illuminar na inaugurację DH Open Sevilla!

Illuminar Gaming nie mogło wyobrazić sobie lepszego startu na DreamHack Open Sevilla 2019. Polski zespół wygrał w dość przekonującym stylu z GODSENT n...