fot. ESL/Adam Łakomy

Dwaj gracze Illuminar w poszukiwaniu nowego zespołu

Okienko transferowe na scenie League of Legends powoli zbliża się ku końcowi, a tymczasem dwójka zawodników Illuminar Gaming niespodziewanie rozpoczęła poszukiwania nowego domu na przyszły sezon. Mowa tu o Pawle „delordzie” Szabli oraz Sebastianie „Sebekxie” Smejkalu – obaj za pośrednictwem Twittera ogłosili, że są gotowi do opuszczenia iHG.

Trudno nawet wskazać, które z tych ogłoszeń jest bardziej zaskakujące. Z jednej strony mamy zawodnika, który w Illuminar gra nieprzerwanie od ponad dwóch lat i jako jedyny wciąż reprezentuje barwy tej formacji mimo nieustających zmian w jej składzie. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że delord stał się ikoną iHG. Z drugiej zaś gracza, który powrócił pod skrzydła organizacji po ponad roku rozłąki i wszystko wskazywało na to, że będzie reprezentował barwy Illuminar również w Ultralidze. Ba, w rozmowie z naszym serwisem sam opowiadał o planach organizacji na nadchodzący sezon czołowych polskich rozgrywek LoL-a. Tymczasem nie wiadomo, czy nie będzie ona musiała dokonać kolejnych zmian przed startem trzeciej odsłony Ultraligi.

Kolejnych, bo przecież nie tak dawno temu z zespołem rozstał się Artur „Rybson” Gębicz, który został dyscyplinarnie zwolniony z Illuminar. Przyczyną takiej decyzji było naganne zachowanie dżunglera, wobec którego włodarze iHG nie zamierzali przejść obojętnie. To niespodziewane rozstanie z pewnością mogło mieć wpływ na decyzję dwójki zawodników, stawiając ich przyszłość pod znakiem zapytania. Miejsce Rybsona na czas finałów Polskiej Ligi Esportowej zajął Jakub „Cinkrof” Rokicki, ale z nim w składzie Illuminar Gaming przegrało już w swoim pierwszym meczu, ulegając Rołg Składowi.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Qi Banja Luka: ARCY vs Copenhagen Flames – statystyki graczy

Nie tak miała wyglądać wyprawa ARCY na Qi Banja Luka 2019. Ekipa, która w środku tygodnia dostała się do zamkniętych kwalifikacji przed Intel Extreme...