STS
Uzi, Royal Never Give Up, Worlds 2019
fot. Riot Games/Michał Konkol

Karuzela transferowa w Chinach. Uzi ma nowy kontrakt, a RNG nowego leśnika

Twitter Royal Never Give Up został w dniu dzisiejszym zasypany informacjami dotyczącymi zmian, które zaszły w składzie drużyny. Po tym, jak Liu „mlxg” Shi-Yu zakończył karierę, a Hung „Karsa” Hao-Hsuan odszedł do Top Esports, RNG musiało poszukać nowego leśnika, a dzisiaj poznaliśmy, kto nim będzie. Poza tym sprowadzono również dodatkowego strzelca, chociaż z racji, że Jian „Uzi” […]

Twitter Royal Never Give Up został w dniu dzisiejszym zasypany informacjami dotyczącymi zmian, które zaszły w składzie drużyny. Po tym, jak Liu „mlxg” Shi-Yu zakończył karierę, a Hung „Karsa” Hao-Hsuan odszedł do Top Esports, RNG musiało poszukać nowego leśnika, a dzisiaj poznaliśmy, kto nim będzie. Poza tym sprowadzono również dodatkowego strzelca, chociaż z racji, że Jian „Uzi” Zi-Hao przedłużył swój kontrakt, może się okazać, że za dużo nie pogra.

Poza gwiazdą chińskiej formacji nowe umowy podpisali również wspierający, Shi „Ming” Sen-Ming, oraz midlaner – Li „Xiaohu” Yuan-Hao. Jest to świetna wiadomość dla fanów drużyny, gdyż już od kilku lat ta trójka prezentuje stabilną, wysoką formę i poza kilkoma wypadkami przy pracy (latarnie w słynnym ćwierćfinale mistrzostw świata przeciw G2) stanowi absolutną czołówkę graczy LoL Pro League. Szczegóły takie, jak data wygaśnięcia czy kwoty, jakie otrzymali zawodnicy nie są znane. Wiadomo jednak, że wcześniejsze kontrakty zawodników wygasły jeszcze w listopadzie, ale ostatecznie nie zdecydowali się oni na zmianę barw klubowych.

Nie wszyscy zawodnicy pozostaną jednak w drużynie. Shek „AmazingJ” Wai Ho dołączył do ekipy w grudniu 2018 roku i miał stanowić jej podporę jako jeden z najlepszych toplanerów, specjalizujący się w graniu tankami. Szybko się jednak okazało, że nie prezentuje tak wysokiego poziomu jak jego kolega z drużyny Xie „Langx” Zhen-Ying i w maju 2019 roku został oficjalnie przeniesiony na ławkę rezerwowych. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy – a jeśli tak, to gdzie – będzie kontynuował swoją karierę. Pochodzący z Hongkongu górny ma na swoim koncie występy między innymi w I May oraz Edward Gaming. Oprócz niego RNG opuszcza również inny rezerwowy toplaner, LoveZrr, którego sytuacja była bardzo podobna.

Ze względu na to, że obaj leśnicy chińskiego giganta opuścili jego struktury, musiał on postarać się o nowego zawodnika na tę pozycję. Wybór padł na dżunglera Young Miracles, Li „xiaolongbao” Xiao-Longa. Wraz ze swoją byłą drużyną zajął on drugie miejsce w wiosennym sezonie LDL (druga liga chińska), a już w maju wygrał play-offy, zdobywając nagrodę w wysokości 500 tysięcy juanów (ok. 275 tysięcy złotych). Z biegiem roku YM prezentowało się coraz gorzej, zajmując dopiero 4 miejsce w letnim splicie i odpadając w ćwierćfinałach fazy turniejowej po jednostronnym meczu przeciwko Suning-S, który zakończył się wynikiem 3:0.

Drugim graczem, który został ściągnięty do Royal Never Give Up, jest dotychczasowy strzelec Flash Wolves, Lu „Betty” Yu-Hung. Po rozpadzie tej ekipy, o którym możecie przeczytać tutaj, zawodnicy zmuszeni zostali do szukania nowej organizacji, a przedstawiciele FW zobowiązali się pomóc swoim podopiecznym w poszukiwaniach. Tajwańczyk będzie pełnił rolę rezerwowego i z racji, że na jego pozycji gra Uzi, raczej nie będzie mu dane szybko wywalczyć miejsca w wyjściowym składzie. Jest on jednak trzy lata młodszy od swojego kolegi z drużyny i grał przez dłuższy czas poza LPL, więc na pewno wprowadzi powiew świeżości do strategii i stylu gry zespołu.

RNG zaliczyło jeden z najgorszych sezonów w swojej historii. Dopiero czwarte miejsce na swoim podwórku i brak awansu z fazy grupowej mistrzostw świata 2019 to wyraźne sygnały, że potrzebne są zmiany. Czy nowy leśnik i dodatkowy ADC będą tym, co pomoże wrócić chińskiemu gigantowi na szczyt? Czas pokaże. Dopóki trwa przerwa między sezonami, gracze będą mieli możliwość lepiej się zgrać, nim ruszy kolejny sezon LPL.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Mystiques, EXCEL, LEC 2019 Summer Split W3

ROŁG SKŁAD zmierzy się z Komputronik Gaming SG. Kto będzie górą w finale PLE?

ROŁG SKŁAD to drużyna, która przez większość finałów Polskiej Ligi Esportowej przeszła jak burza. Trzy ekipy, w tym faworytów tej edycji, Illuminar Ga...