STS
fot. Riot Games

Poznaliśmy piątkę 10-lecia polskiego League of Legends

W niedzielę zakończyło się wyjątkowe w skali polskiej sceny esportowej wydarzenie, które przez wielu nazywane było polskimi All-Starsami. Mowa rzecz jasna o Polskim Weekendzie Gwiazd, który został zorganizowany z okazji dziesiątych urodzin League of Legends. Zwieńczeniem dwudniowej imprezy było ogłoszenie pięciu najlepszych zawodników dekady, których wybierała społeczność.

Pierwszą osobą, która znalazła się w „złotym składzie”, był dawny reprezentant MeetYourMakers, Gambit Esports czy Reason Gaming, toplaner Jakub „Kubon” Turewicz, obecnie zajmujący się prowadzeniem swojej transmisji na Twitchu. Obok niego nie mogło zabraknąć wicemistrza świata, a także dwukrotnego mistrza LEC, leśnika Marcina „Jankosa” Jankowskiego, występującego od dwóch lat w barwach G2 Esports.

Z kolei na środkowej linii wylądował były zawodnik Teamu ROCCAT, Remigiusz „Overpow” Pusch, który podobnie jak wspomniany Kubon prowadzi działalność streamingową, a także pełni rolę zmiennika w Illuminar Gaming. Na dolnej linii umieszczono Pawła „Woolite’a” Pruskiego oraz Oskara „Vandera” Bogdana – zawodnicy ci aktualnie reprezentują odpowiednio AGO ROGUE oraz Rogue.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 16-22 grudnia

Mimo że święta tuż za pasem, ciągle jesteśmy świadkami kolejnych ważnych wiadomości ze świata esportu. Na początku ubiegłego tygodnia dowiedzieliśmy s...