fot. DreamHack/Joao Ferreira

Movistar Riders kolejnym uczestnikiem światowych finałów WESG w CS:GO

Poznaliśmy trzynastego uczestnika światowych finałów World Electronic Sports Games 2019-2020. Tym okazała się pochodząca z Hiszpanii formacja Movistar Riders, która okazała się najlepsza podczas zakończonych w niedzielę eliminacji dla Europy Środkowej.

Lucas „steel” Lopes i jego koledzy przystępowali do rywalizacji jako jedna z czterech zaproszonych ekip, ale już na starcie zmagań niespodziewanie musieli uznać wyższość czesko-słowackiego Owned. Tym samym formacja z Półwyspu Iberyjskiego wyczerpała limit błędów i nie mogła już sobie pozwolić na porażkę, ale fakt ten najwyraźniej stanowił dla niej dodatkową motywację. W kolejnych dniach bowiem gracze Movistar poradzili sobie kolejno z OFFSET Esports, Sprout, wspomnianym Owned oraz KPI Gaming. W finale kwalifikacji podopieczni Galdera „bladE’a” Barceny pokonali natomiast BIG, ogrywając ten zespół 2:0.

Dziś zaproszenia otrzymały następujące zespoły:

BTR Gaming Chaos Esports Club Energy Esports Heroic
Illuminar Gaming Juggernauts LiViD Gaming Lynn Vision Gaming
Movistar Riders Nemiga Gaming North Phoenix
Viva Algeria

Światowe finały WESG 2019-2020 odbędą się w marcu 2020 roku. W wystąpią na nich dwadzieścia cztery drużyny, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OKOLICIOUZ zamierza opuścić Unicorns of Love

Pod koniec minionego tygodnia Michał "OKOLICIOUZ" Głowaty mógł świętować pierwszy lanowy triumf w barwach Unicorns of Love. Wiele jednak wskazuje, iż...