Steam logo

Steam opublikował listę bestsellerów 2019 roku. Esportowe tytuły nadal na topie

Valve opublikowało zestawienia rekordowych tytułów, które są dostępne na platformie Steam. Znane i lubiane produkcje esportowe znalazły się zarówno na listach bestsellerów, jak i najchętniej odpalanych tytułów przez graczy.

W pierwszej kategorii znalazły się bestsellery, czyli tytuły, które miały w bieżącym roku największy przychód brutto. Z czołowej dwunastki aż cztery z nich to znane i lubiane tytuły esportowe. W gronie broniących honoru esportowych gier w tej kategorii znajdziemy Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS oraz niespodziewanie również Counter-Strike’a: Global Offensive i Dotę 2, które są tytułami dostępnymi za darmo. W obu przypadkach wynik ten z pewnością jest związany z kupowanymi przez graczy dodatkami, a w CS-ie sporo osób postanawia ponadto kupić ulepszenie konta do rangi Prime. Gdy rozszerzymy zakres bestsellerów do dwudziestu czterech tytułów, na liście pojawi się również Rocket League oraz wyprodukowany przez CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Duże sukcesy przypadły wyżej wymienionym tytułom w kategorii popularności. Aż jedną trzecią z topowej dwunastki najczęściej uruchamianych gier stanowiły tytuły esportowe. Niepodzielnym królem zestawienia jest CS:GO, które z dnia na dzień bije kolejne rekordy średniej liczby graczy i coraz bardziej zbliża się do pobicia rekordu osób online z kwietnia 2016. Bardzo wysoko znajdziemy również wyróżnioną też w poprzedniej kategorii Dotę 2, której popularność jednak w ostatnich miesiącach maleje. Dobry rok ma za sobą również Rainbow Six, a także PUBG, którego popularność jednak maleje praktycznie nieprzerwanie od początku 2018 roku.

Firma Gabe’a Newella udostępniła również listy najlepszych premier, gier VR oraz produkcji, które w zeszłym roku opuściły wstępny dostęp. Aby sprawdzić jakie gry znalazły się w wymienionych wcześniej zestawieniach, kliknij tutaj.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Actina PACT Sobol

Dwie porażki, w tym eliminacja. PACT nie będzie dobrze wspominał dzisiejszych meczów

Zawodnicy Actina PACT nie będą pozytywnie wspominać dzisiejszych meczów. Najpierw MiTH.Maple wyeliminowało naszych rodaków z LBET Invitational 2, a ki...