STS
fot. Illuminar Gaming

Illuminar Gaming rozstaje się z dotychczasowym składem dywizji LoL-a

W ostatnich tygodniach przyszłość składu League of Legends występującego pod banderą Illuminar Gaming stanęła pod poważnym znakiem zapytania. Teraz wiemy już, że w kolejnym sezonie Ultraligi w barwach iHG wystąpi zupełnie nowa ekipa. Dziś, za pośrednictwem mediów społecznościowych, organizacja podziękowała bowiem wszystkim dotychczasowym członkom zespołu na współpracę. Problemy rozpoczęły się wraz z dyscyplinarnym zwolnieniem z […]

W ostatnich tygodniach przyszłość składu League of Legends występującego pod banderą Illuminar Gaming stanęła pod poważnym znakiem zapytania. Teraz wiemy już, że w kolejnym sezonie Ultraligi w barwach iHG wystąpi zupełnie nowa ekipa. Dziś, za pośrednictwem mediów społecznościowych, organizacja podziękowała bowiem wszystkim dotychczasowym członkom zespołu na współpracę.

Problemy rozpoczęły się wraz z dyscyplinarnym zwolnieniem z zespołu Artura „Rybsona” Gębicza, po którym w jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w kraju na pozycji leśnika pojawił się wakat. Pozostali gracze szybko otrzymali możliwość rozglądania się za nowym pracodawcą, mimo że nadal związani byli kontraktem z Illuminar. Wraz z końcem roku umowy członków formacji dobiegły jednak końca i nie zostały przedłużone.

Jako organizacja przez ten rok popełniliśmy wiele błędów, ale wiele też się nauczyliśmy. Nie wszystkie cele udało się zrealizować, mimo starań o stabilną formę i wspólnego wysiłku włożonego w budowanie drużyny. Potrzebujemy nowego, świeżego spojrzenia na sytuację i mamy nadzieję, że następny sezon będzie dużo bardziej satysfakcjonujący dla iHG, zawodników, a przede wszystkim naszych fanów – czytamy we wpisie Illuminar na Facebooku.

Poza czwórką graczy, z iHG pożegnał się również szkoleniowiec formacji, Bartłomiej „VoV” Ryl. Nieco wcześniej o swoim odejściu z organizacji poinformował także Fryderyk „Veggie” Kozioł, który pełnił przez ostatnie miesiące rolę Head of esports. Najbardziej bolesne musi być jednak rozstanie z Pawłem „delordem” Szablą, wszakże ten spędził w zespole ostatnie dwa i pół roku. Niemniej 24-latek zdradził już swoje plany na przyszłość: – Na dniach mam testy w jednej ekipie w roli trenera, jeśli to mi się nie uda, to możliwe, że będę dalej grał – napisał na Twitterze.

Skład, który do tej pory reprezentował barwy Illuminar, prezentował się następująco: 

Karol „Konektiv” Wojciechowski
Sebastian „Sebekx” Smejkal
Łukasz „Puki Style” Zygmunciak
Paweł „Delord” Szabla
Bartłomiej „VoV” Ryl
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Luz oraz Patitek poza Izako Boars. Zmiany również w sekcji Fortnite'a

Raz jeszcze dywizję CS:GO Izako Boars czekają potężne zmiany. Skład drużyny dziś stopniał do zaledwie dwóch graczy oraz trenera – to efekt rozstania z...