fot. ESL/Bart Oerbekke

Bez niespodzianki. oskar nowym nabytkiem Sprout

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem do sieci trafiły pierwsze informacje na temat potencjalnego transferu Tomáša „oskara” Štastnego do Sprout. Oficjalne potwierdzenie tego ruchu dotarło do nas jednak dopiero dziś. A zatem oficjalnie: Czech wraca do Niemiec!

28-latek związany jest ze sceną Counter-Strike’a już od wielu lat, natomiast najwięcej fanów bez wątpienia kojarzy go dzięki występom w mousesports. Doświadczony zawodnik dwukrotnie bronił także barw HellRaisers – to zresztą właśnie w tym zespole zanotował on swoje ostatnie oficjalne pojedynki. oskar stał się jednak jedną z ofiar rewolucji kadrowej, która miała miejsce w HR po klęsce na berlińskim Majorze. W ostatnich miesiącach ubiegłego roku Czech pozostawał więc nieaktywny.

Štastny w swoim nowym zespole wypełni jeden z dwóch wakatów powstałych po odejściu Floriana „syrsoNa” Rische oraz Nilsa „k1to” Gruhne do BIG. Na ten moment niejasne jest, kto zajmie ostatnie wolne miejsce w składzie, choć w ostatnich dniach kilka niezależnych źródeł informowało, iż zespół ma na celowniku Pawła „dychę” Dychę. Niemiecka organizacja nie ma wiele czasu na namysły – już za kilka tygodni formacja weźmie udział w DreamHack Open Leipzig 2020.

W tej sytuacji skład Sprout obecnie prezentuje się następująco:

  • Timo „Spiidi” Richter
  • Josef „faveN” Baumann
  • Denis „denis” Howell
  • Tomáš „oskar” Štastny
  • Niclas „enkay J” Krumhorn – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zespół TaZa z nowym snajperem – hades wypożyczony do ARCY

Końcówka roku nie była specjalnie udana dla Wiktora "TaZa" Wojtasa i jego ekipy. Nie dość, że straciła ona wsparcie Codewise Gaming, to jeszcze pożegn...