fot. ESL

Najlepsi gracze 2019 roku wg HLTV – 18. CeRq

Kolejny dzień przyniósł nam nazwisko kolejnego zawodnika, który znalazł się na przygotowanej przez serwis HLTV liście najlepszych graczy 2019 roku. Po raz drugi swojego przedstawiciela doczekało się Evil Geniuses, tym razem reprezentowane przez Tsvetelina „CeRq” Dimitrova.

Zaledwie 20-letni Bułgar pod koniec 2017 roku podjął niesamowicie odważną decyzję i jako nastolatek opuścił ojczyznę, by spróbować swoich sił w Ameryce Północnej. Wówczas to trafił on pod skrzydła NRG Esports i szybko okazało się, iż był to strzał w dziesiątkę. Dimitrov niejednokrotnie udowadniał, iż posiada ogromny talent, czego następstwem był m.in. tytuł MVP Intel Extreme Masters Shanghai 2018 czy też niedawny transfer do EG. Co prawda w tym roku CeRq nie otrzymał już ani jednego medalu dla najbardziej wartościowego zawodnika, ale i tak nie ma on powodów do narzekań. Wszak do swojej nieco skromnej dotychczas gabloty dołożył aż dwa lanowe triumfy, ponadto awansując do półfinału Majora oraz osiągając rating na poziomie 1,13 w skali roku – spośród graczy Evil Geniuses tylko Vincent „Brehze” Cayonte zaprezentował się lepiej.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2019 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
18. Tsvetelin „CeRq” Dimitrov Evil Geniuses
19. Ludvig „Brollan” Brolin Fnatic Fnatic
20. Ethan „Ethan” Arnold Evil Geniuses
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwa polskie zespoły wśród ekip z największą liczbą map online w 2019 roku

Rok 2019 obfitował w ogromną liczbę spotkań rozgrywanych zarówno w internecie, jak i przed publicznością na żywo. Niektórzy skupiali się głównie na la...