fot. ESL/Bart Oerbekke

Najlepsi gracze 2019 roku wg HLTV – 13. sergej

Z każdym kolejnym dniem coraz bardziej zbliżamy się do czołowej dziesiątki przygotowanego przez serwis HLTV zestawienia najlepszych graczy CS:GO 2019 roku. Niemniej jeszcze chwilę przyjdzie nam poczekać – dziś bowiem poznaliśmy zawodnika z miejsca 13., którym okazał się Jere „sergej” Salo.

Za Finem pierwszy pełny rok rywalizacji na najwyższym światowym poziomie. Mimo młodego wieku 17-latek udźwignął odpowiedzialność, jaka spoczęła na jego barkach. To właśnie Salo był najczęściej najjaśniejszym punktem ENCE i mimo dość przeciętnej w wykonaniu tej ekipy drugiej połowy roku w pełni zapracował sobie na miejsce wśród najlepszych zawodników świata. Każdy pojedynczy sukces drużyny, czy to wicemistrzostwo katowickiego Majora, czy triumf w BLAST Pro Series w Madrycie, czy cokolwiek innego, po części był zasługą właśnie sergeja. Pewnie więc, gdyby nie słaba końcówka 2019, to utalentowany gracz w swoim debiucie na liście HLTV znalazłby się jeszcze wyżej, ale i tak nie ma raczej powodów do narzekania. Tym bardziej że prawdopodobnie będzie jedynym reprezentantem ENCE w zestawieniu.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2019 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
13. Jere „sergej” Salo ENCE
14. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
15. Justin „jks” Savage 100 Thieves
16. Peter „dupreeh” Rasmussen Astralis
17. Freddy „KRIMZ” Johansson Fnatic Fnatic
18. Tsvetelin „CeRq” Dimitrov Evil Geniuses
19. Ludvig „Brollan” Brolin Fnatic Fnatic
20. Ethan „Ethan” Arnold Evil Geniuses
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OKOLICIOUZ znalazł nową drużynę

Na początku stycznia Michał "OKOLICIOUZ" Głowaty pożegnał się z Unicorns of Love. Niemniej Polak potrzebował zaledwie kilku dni, by znaleźć dla siebie...