iHG Kikis
fot. ESL

Nieoficjalnie: Kikis wróci do Illuminar. W zespole znajdzie się były gracz m.in. Fnatic i SK

Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od startu najbardziej prestiżowych zmagań w League of Legends naszego kraju, czyli Ultraligi. Nic więc dziwnego, że z dnia na dzień widzimy coraz więcej plotek na temat składów poszczególnych formacji, które już niebawem rozpoczną rywalizację o tytuł mistrzowski oraz miejsce na European Masters. Nie da się ukryć, że po odejściu wszystkich dotychczasowych zawodników Illuminar Gaming zaniepokojeni fani ekipy nieprzerwanie domagają się oficjalnego ogłoszenia na temat nowego składu iHG. A wedle naszych źródeł ten może okazać się prawdziwą bombą.

Udało nam się ustalić, że ostatnie doniesienia na temat odświeżonego składu Illuminar Gaming pojawiające się m.in. na grupie Esportowe Świry wcale nie są dalekie od prawdy. Zgodnie z informacjami, do których dotarliśmy, w iHG faktycznie zobaczymy trzech Polaków oraz dwójkę zagranicznych zawodników. Miejsce na środkowej alejce obejmowane do niedawna przez Sebastiana „Sebekxa” Smejkala ma przejąć jego imiennik, którego w ostatnich miesiącach mogliśmy oglądać w barwach piratesports. Mowa tutaj oczywiście o Sebastianie „niQ” Robaku, a więc midlanerze o ogromnym doświadczeniu i znakomitych umiejętnościach indywidualnych. A skoro już wspominamy o sporym doświadczeniu, to należy zaznaczyć, że u boku Robaka ujrzymy powracającego do iHG po niespełna dwóch latach europejskich wojaży Mateusza „Kikisa” Szkudlarka. Nowy-stary dżungler Illuminar niejednokrotnie miał już okazję współpracować z niQ, co z pewnością pomoże zespołowi w wypracowaniu solidnej synergii.

Górną alejką w iHG ma zająć się z kolei Dawid „Melonik” Ślęczka – czyli stosunkowo młody zawodnik, którego do tej pory mogliśmy oglądać wyłącznie w drugim sezonie Ultraligi, kiedy to bronił barw Actiny PACTU. Ostatnie tygodnie Ślęczka spędził jednak na rywalizacji w trykocie piratesports, gdzie miał szansę działać z wyżej wymienionym niQ. Wówczas pieczę nad składem Piratów sprawował Michał „Flash” Kosicki, który zgodnie z naszymi źródłami zajmie miejsce Bartłomieja „VoVa” Ryla w Illuminar. To właśnie Flash jest odpowiedzialny za wygląd odświeżonej piątki iHG, wobec czego najbliższy sezon będzie dla niego niebywale ważnym sprawdzianem w roli szkoleniowca.

Na dole mapy Illuminar Gaming nie zobaczymy już Łukasza „Puki Style’a” Zygmunciaka oraz Pawła „delorda” Szabli, który błękitne barwy przywdziewał od sierpnia 2017 roku. W miejsce Pukiego iHG zdecydowało się zakontraktować Williama „Unforgivena” Nieminena, czyli młodego Szweda, który do tej pory nie był w stanie pokazać się chociażby w EU Masters. Ostatnie tygodnie 19-latek spędził na walce w szwedzkiej lidze, jednakże wyniki jego zespołu nie były powalające. Co ciekawe u boku niedoświadczonego Nieminena znajdzie się zawodnik znany z rywalizacji w EU LCS. Wspierającym Illuminar zostanie bowiem Jesse „Jesiz” Le, który jeszcze w 2014 roku został wicemistrzem Europy, grając na środkowej alejce SK Gaming, a parę lat później postanowił zmienić rolę i grał u boku Martina „Rekklesa” Larssona we Fnatic. Teraz były szkoleniowiec Misfits Premier będzie miał okazję raz jeszcze udowodnić, że nawet po rocznej przerwie od profesjonalnej gry jest w stanie pokazać się z dobrej strony na Summoner’s Rift.

Poniżej prezentujemy skład, który będzie reprezentować barwy iHG w trzecim sezonie Ultraligi:

Dawid „Melonik” Ślęczka
Mateusz „Kikis” Szkudlarek
Sebastian „niQ” Robak
William „Unforgiven” Nieminen
Jesse „Jesiz” Le
Michał „Flash” Kosicki
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Saves i spółka z pierwszym punktem w Rainbow Six Pro League

Natus Vincere wreszcie zapunktowało w jedenastym sezonie Rainbow Six: Siege Pro League. Nie chodzi jednak o komplet oczek, a zaledwie jeden punkt, któ...