fot. DreamHack/Adela Sznajder

Najlepsi gracze 2019 roku wg HLTV – 12. woxic

Swoich przedstawicieli na przygotowanej przez HLTV liście najlepszych graczy CS:GO 2019 roku miały już takie ekipy, jak m.in. Astralis, Fnatic czy też Evil Geniuses, a dziś do tego grona dołączyło także mousesports. Na dwunastym miejscu znalazł się bowiem Özgür „woxic” Eker.

Turecki snajper był bez wątpienia jednym z najjaśniejszych punktów HellRaisers, toteż nic dziwnego, że gdy w marcu ubiegłego roku mouz zdecydowało się na rewolucję kadrową, to zadzwoniło m.in. właśnie do Ekera. Ten zaś z oferty skorzystał i raczej tego nie żałuje. Drugie miejsce w rankingu HLTV, mistrzowski tytuł ESL Pro League Season 10 oraz pierwsza w karierze nagroda MVP – to wszystko udało mu się osiągnąć w ostatnich dziewięciu miesiącach. Warto dodać, że sam woxic znacząco się do wszystkich zespołowych sukcesów przyczynił, zapracowując sobie na łatkę jednego z najlepszych strzelców wyborowych na świecie. Dość powiedzieć, że w 2019 roku tylko podczas trzech turniejów osiągnął ujemny rating – dwa razy przy okazji online’owej fazy ECS, a raz podczas eliminacji do ESL One New York 2019. W pozostałych przypadkach był natomiast jednym z pewniejszych elementów w mousesports.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2019 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
12. Özgür „woxic” Eker mousesports
13. Jere „sergej” Salo ENCE
14. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
15. Justin „jks” Savage 100 Thieves
16. Peter „dupreeh” Rasmussen Astralis
17. Freddy „KRIMZ” Johansson Fnatic Fnatic
18. Tsvetelin „CeRq” Dimitrov Evil Geniuses
19. Ludvig „Brollan” Brolin Fnatic Fnatic
20. Ethan „Ethan” Arnold Evil Geniuses
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

smooya znalazł bezpieczną przystań za oceanem?

Druga przygoda Owena "smooyi" Butterfielda z BIG nie przebiegła po myśli Brytyjczyka. Jego zespół nie potrafił nawiązać do dawnych sukcesów, jasne był...