fot. BLAST Pro Series/Stephanie Lindgren

Najlepsi gracze 2019 roku wg HLTV – 11. NiKo

Czwarty rok z rzędu Nikola „NiKo” Kovač został wybrany przez przedstawicieli portalu HLTV.org jako jeden z dwudziestu najlepszych graczy CS:GO na świecie. Tym razem zawodnik z Bośni i Hercegowiny uplasował się na początku drugiej dziesiątki, co oznacza jednak spadek aż o 8 miejsc w stosunku do zestawienia za 2018 rok.

Minione dwanaście miesięcy bez wątpienia nie należały do najbardziej udanych w historii FaZe Clanu. Międzynarodowa formacja zmagała się z licznymi problemami, a w ustabilizowaniu formy nie pomagały regularne roszady kadrowe. Spektakularnych rezultatów było jak na lekarstwo, choć gwiazdorskiemu składowi udało się chociażby dwukrotnie sięgnąć po mistrzostwo w ramach przystanków BLAST Pro Series. Naturalnie spory w tym udział samego NiKo, który indywidualnie na przestrzeni całego roku również przeżywał wzloty i upadki. Na tle swoich zespołowych kolegów prezentował się jednak wyjątkowo stabilnie, o czym może świadczyć rating wykręcony przez gracza z Bałkanów – 1,16.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2019 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
11. Nikola „NiKo” Kovač FaZe Clan
12. Özgür „woxic” Eker mousesports
13. Jere „sergej” Salo ENCE
14. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
15. Justin „jks” Savage 100 Thieves
16. Peter „dupreeh” Rasmussen Astralis
17. Freddy „KRIMZ” Johansson Fnatic Fnatic
18. Tsvetelin „CeRq” Dimitrov Evil Geniuses
19. Ludvig „Brollan” Brolin Fnatic Fnatic
20. Ethan „Ethan” Arnold Evil Geniuses
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
x-kom AGO

Rollercoaster zakończony kraksą – x-kom AGO odpada z walki o IEM Katowice

To koniec przygody reprezentantów x-kom AGO w zamkniętych eliminacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2020. Nasi rodacy zostali aż na dwóch mapach...