fot. ESL/Carlton Beener

IEM Katowice bez wicemistrzów sprzed roku – ENCE ulega MAD Lions w meczu o awans

Miniony wieczór nie był szczęśliwy dla polskich fanów. Po raz kolejny musieliśmy przełknąć gorzką pigułkę w postaci absencji rodzimej formacji na Intel Extreme Masters Katowice. Wczoraj swoje szanse zaprzepaściły Illuminar Gaming i x-kom AGO, które musiały uznać wyższość odpowiednio MAD Lions i ENCE. I to właśnie między Duńczykami i Finami rozegrał się ostateczny bój o slot na turnieju w stolicy Górnego Śląska, który dość niespodziewanie przypadł w udziale Lwom.

Niespodziewanie może i tak, ale trudno powiedzieć, że niezasłużenie. Pokazało to już starcie na Overpassie, gdzie ENCE zdobyło zaledwie siedem oczek, nim MAD Lions zadało decydujący cios. Nieco lepiej Aleksi „allu” Jalli i spółka poradzili sobie na Mirage’u, ale „nieco” zdecydowanie nie wystarczyło. Dziesięć ugranych rund to wszystko, na co było stać Finów podczas tej rozgrywki. Choć sam allu dwoił się i troił, samodzielnie nie był w stanie zapewnić swojej drużynie awansu. Zresztą, może i byłby zdolny do tego, gdyby nie jeszcze lepsza dyspozycja Fredrika „roeJa” Jørgensena, który obie mapy zakończył z najlepszym ratingiem i wynikiem zabójstw.

Na chwilę obecną znamy więc piętnastu uczestników IEM Katowice 2020. Ostatniego wyłonią kwalifikacje Oceanii, które odbędą się w dniach 14-16 stycznia. Na poznanie kompletu drużyn walczących o triumf w Katowicach będziemy musieli więc poczekać aż do czwartku, ale już teraz możemy być pewni, że w stolicy Górnego Śląska czołowych drużyn nie zabraknie. O mistrzostwo powalczą m.in. Astralis, Fnatic, Team Liquid czy też Evil Geniuses. Lista uczestników IEM Katowice 2020 na chwilę obecną prezentuje się następująco:

100 Thieves Astralis Cloud9 Evil Geniuses
FaZe Clan Fnatic G2 Esports Team Liquid
MAD Lions mousesports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas
ViCi Gaming Virtus.pro Team Vitality

Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się w dniach 25 lutego – 1 marca. Szesnaście drużyn powalczy o nagrody z puli wynoszącej ćwierć miliona dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Walka o MSI – czas start. Znamy daty rozpoczęcia czołowych lig LoL-a na świecie

Sezon rankingowy w League of Legends rozpoczął się w piątek, ale jeśli chodzi o profesjonalne rozgrywki, wciąż musimy jeszcze trochę poczekać. Do star...