fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Illuminar ujawniło skład na trzeci sezon Ultraligi

Nieoficjalne informacje, pogłoski, czy też plotki dotyczące składu Illuminar Gaming – te nie mają już znaczenia. Jedna z czołowych polskich organizacji oficjalnie przedstawiła swoich zawodników na nadchodzący, trzeci sezon Ultraligi. Ten nie różni się w żadnym stopniu wobec tego, który publikowaliśmy na łamach naszego portalu w miniony czwartek.

Najjaśniejszymi gwiazdami tego zespołu są dżungler oraz wspierający, czyli odpowiednio Mateusz „Kikis” Szkudlarek oraz Jesse „Jesiz” Le. Pierwszy z nich wraca do profesjonalnej gry po półrocznej absencji, spędzonej na poszukiwaniu nowego zespołu. Ostatnimi czasy reprezentował on barwy Rogue grającego w League of Legends European Championship, ale rezultat był – delikatnie mówiąc – daleki od ideału. Co więcej, w przeszłości miał on okazję grać dla iHG i dotarł razem z nim do finału pierwszej edycji European Masters.

Jesiza natomiast możemy kojarzyć z gry dla takich formacji jak SK Gaming, Fnatic czy Origen. Reprezentując barwy ostatniego z wymienionych zespołów miał okazję skrzyżować miecze z Illuminar w finale wspomnianej pierwszej odsłony European Masters. Wówczas OG rozprawiło się z polską piątką 3:0, niszcząc nadzieje Kikisa i spółki na triumf. W ostatnich miesiącach Jesiz poświęcił się pracy szkoleniowca, pomagając Misfits Gaming oraz Misfits Premier, ale teraz wraca do gry i powalczy o mistrzostwo Ultraligi.

Doświadczenie jest z pewnością atutem również midlanera formacji – Sebastiana „niQa” Robaka. Były już gracz piratesports ma za sobą epizody nie tylko na polskiej, tureckiej i rosyjskiej scenie LoL-a, ale też na najwyższym szczeblu rozgrywek. Pod banderą Gambit Gaming występował w EU LCS (obecnie LEC), a także zdobył mistrzostwo Intel Extreme Masters Oakland w ramach dziewiątej odsłony cyklu spod szyldu Intela, pokonując w finale Counter Logic Gaming. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich graczy niQa mogliśmy oglądać całkiem niedawno, bo podczas drugiego sezonu Ultraligi, gdzie razem z piratesports zdobył czwarte miejsce.

Pozostała dwójka może nie jest jeszcze tak rozpoznawalna na światowej scenie, ale nie oznacza to wcale, że są kompletnymi nowicjuszami. Na górnej alei zagra Dawid „Melonik” Ślęczka, którego również mieliśmy okazję oglądać w walce o mistrzostwo drugiego sezonu Ultraligi. W ostatnim czasie reprezentował natomiast barwy piratesports, z którym wywalczył brązowy medal Polskiej Ligi Esportowej. Z kolei nowy botlaner Illuminar, czyli William „Unforgiven” Nieminen, dotychczas walczył tylko na lokalnej, szwedzkiej scenie oraz we Włoszech. Podobnie jak Melonik jednak nie zdołał on póki co wywalczyć awansu na European Masters, ale kto wie, może uda się to właśnie pod banderą iHG. Pieczę nad zawodnikami będzie sprawował Michał „Flash” Kosicki – były szkoleniowiec Actina PACTU i piratesports, a w obu tych formacjach jednym z jego podopiecznych był Melonik.

Tak prezentuje się – oficjalny już – skład Illuminar Gaming w LoL-u:

Dawid „Melonik” Ślęczka
Mateusz „Kikis” Szkudlarek
Sebastian „niQ” Robak
William „Unforgiven” Nieminen
Jesse „Jesiz” Le
Michał „Flash” Kosicki
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Byli blisko, ale... Kto nie znalazł się w gronie najlepszych graczy CS:GO w ubiegłym roku?

Poznaliśmy już ponad połowę graczy, którzy znaleźli się na liście dwudziestu najlepszych zawodników ubiegłego roku stworzonej standardowo przez portal...