FunPlus Phoenix, Worlds 2019
fot. Riot Games/Michał Konkol

Mistrzowskie skórki wybrane! Barwy FPX przywdzieją m.in. Gangplank, Lee Sin i… Malphite

Od zakończenia finału Worlds 2019 minęły już ponad dwa miesiące. Mieliśmy dość sporo czasu, aby pogodzić się z porażką Marcina „Jankosa” Jankowskiego i jego G2 Esports w meczu o mistrzostwo, jak również – co ważniejsze – wyryć w pamięci nowego mistrza świata, czyli FunPlus Phoenix. I choć zespół Kima „Doinb” Tae-sanga od pewnego czasu koncentruje się zapewne na przygotowaniach do startu regionalnych rozgrywek, to wciąż jedna kwestia do niedawna pozostała nierozwiązana.

Chodzi o skórki mistrzowskie, które uhonorują zdobyte przez FPX mistrzostwo globu w wirtualny sposób. Część zawodników już wcześniej wybrała już swoich czempionów – Kim „GimGoon” Han-saem zdecydował się na Gangplanka, Gao „Tian” Tian-Liang na Lee Sina, natomiast Liu „Crisp” Qing-Song na Thresha. Wątpliwości przez pewien czas miał botlaner formacji, Lin „Lwx” Wei-Xiang, ale ostatecznie postanowił wskazać Vayne.

Nie tylko z wątpliwościami, ale zupełną pustką dotyczącą opcji borykał się natomiast sam Doinb. Na konferencji prasowej tuż po finale wyznał, że nie wie jeszcze, kogo wskazać i decyzję podejmie później. To „później” trwało co prawda kilka tygodni, ale najważniejsze jest, że wreszcie poznaliśmy wybór midlanera FPX. Bohaterem, który przywdzieje barwy Feniksów, wskazanym przez 23-latka, będzie Malphite. Co prawda na przestrzeni całych mistrzostw Doinb tylko raz zdecydował się na jego wybór, ale nie to było dla niego najważniejsze. Jak bowiem powiedział zawodnik FunPlus Phoenix, wybrał Malphite’a dla jego żony, bo jest to jeden z nielicznych bohaterów, którymi ona gra. Sam wolał wybrać Yasuo, ale nie było to możliwe, bo nie zagrał nim ani razu podczas Worlds (według tłumaczenia Dot Esports). Powiedział również na swoim streamie, że przekazał przedstawicielom Riotu „sto razy”, że muszą dodać słynny taniec do tej skórki (źródło).

Dla Gangplanka i Malphite’a będą to pierwsze skórki mistrzowskie. Pozostali czempioni wybrani przez nowych mistrzów świata posiadają już na koncie po jednym takim skinie. Lee Sina i Vayne wybrali odpowiednio Bae „Bengi” Seong-woong i Chae „Piglet” Gwang-jin po mistrzostwie SK Telecom T1 w roku 2013, zaś Thresha wskazał Cho „Mata” Se-hyeong rok później.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tricked wraca na scenę CS:GO z nowym składem

Niespełna dwa miesiące trwał rozbrat Tricked Esport ze sceną Counter-Strike'a. Przypomnijmy, że pod koniec listopada zeszłego roku dotychczasowy skład...