Twistzz
fot. ESL/Helena Kristiansson

Najlepsi gracze 2019 roku wg HLTV – 9. Twistzz

Dziś wieczorem poznaliśmy kolejnego zawodnika, który dzięki zeszłorocznym zasługom był godny umieszczenia w czołowej dwudziestce prezentowanej przez portal HLTV. Tym razem jest nim reprezentant Teamu Liquid, Russel „Twistzz” Van Dulken, który awansował w prestiżowym rankingu o trzy lokaty względem ostatniej edycji.

Miniony rok był dla 20-latka pełen sukcesów. Wraz ze swoją ekipą wygrał aż siedem międzynarodowych lanów, a na obu Majorach dotarł do półfinału. Do największych indywidualnych sukcesów Kanadyjczyka należy tytuł najlepszego zawodnika turnieju, który otrzymał podczas Intel Extreme Masters Sydney 2019. Twistzz pod względem ratingu 2.0 nie był jednak najlepszym graczem w swoim zespole – wyprzedzili go zarówno Jonathan „EliGE” Jablonowski, jak i Keith „NAF” Markovic. Dość imponująco wyglądają jednak pozostałe statystyki Van Dulkena, w tym współczynnik K/D, który wyniósł 1,21. W minionych dwunastu miesiącach aż osiem razy byliśmy świadkami ace’a w jego wykonaniu, a jego forma nie była zadowalająca jedynie na trzech imprezach spośród dwudziestu sześciu, w których wziął udział – w tych zawodach zarówno jego rating 2.0, jak i K/D nie przekroczyło progu jedynki.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2019 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
10. Russel „Twistzz” Van Dulken Team Liquid
11. Nikola „NiKo” Kovač FaZe Clan
12. Özgür „woxic” Eker mousesports
13. Jere „sergej” Salo ENCE
14. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
15. Justin „jks” Savage 100 Thieves
16. Peter „dupreeh” Rasmussen Astralis
17. Freddy „KRIMZ” Johansson Fnatic Fnatic
18. Tsvetelin „CeRq” Dimitrov Evil Geniuses
19. Ludvig „Brollan” Brolin Fnatic Fnatic
20. Ethan „Ethan” Arnold Evil Geniuses
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Legends of Runeterra

Otwarta beta Legends of Runeterra ruszy jeszcze w styczniu!

Podczas zamkniętej bety nie mieliście okazji zagrać w Legends of Runeterra? Nie martwcie się – już wkrótce na pewno będziecie mieli ku temu okazję! I...