fot. DreamHack/Adela Sznajder

CR4ZY sfinalizowało sprzedaż swojego składu CS:GO?

Graczy CR4ZY już wkrótce zobaczymy w nowych barwach? Do takich informacji dotarł portal HLTV, sugerując, że organizacja z siedzibą w Berlinie doszła do porozumienia w sprawie sprzedaży swojej dywizji CS:GO na rzecz jednego z ulokowanych w Ameryce Północnej klubów. Według powyższego źródła transfer ten ma stać się faktem już w ciągu najbliższych kilku dni.

Pod aktualną nazwą CR4ZY występuje od pierwszej połowy czerwca. To właśnie wówczas marka ta przeszła zdecydowany rebranding, w wyniku którego nie tylko zaprezentowano zupełnie nowe logo, ale również zrezygnowano z dotychczasowej nazwy – Valiance & Co. Kolejne miesiące były zaś pasmem sukcesów międzynarodowego składu występującego pod banderą wspominanej organizacji. Wielonarodowościowa piątka zdołała wszakże zakwalifikować się na berlińskiego Majora, a podczas właściwych zmagań w stolicy Niemiec zdołała bezproblemowo przedostać się do Fazy Nowych Mistrzów, a ostatecznie otrzeć się o awans do play-offów.

Udany występ na najważniejszej imprezie w kalendarzu nie mógł uciec uwadze zamożniejszych zespołów. W październiku po Nemanję „nexę” Isakovicia i Nemanję „huNtera-” Kovača zgłosiło się G2 Esports, przygarniając bałkański duet pod swoje skrzydła. Starta dwóch tak istotnych zawodników oczywiście była ogromnym ciosem dla CR4ZY, które jednak mimo konieczności przebudowy składu nadal prezentowało się naprawdę przyzwoicie. Ale najwyraźniej to albo nie zadowoliło włodarzy ekipy, albo ich esportowy zapał wygasł. Bez względu na powody, jeśli wierzyć informacjom HLTV, już od kilku tygodni osoby odpowiedzialne za przyszłość drużyny negocjowały warunki sprzedaży składu z którąś z amerykańskich spółek. I choć do każdych pogłosek należy podchodzić z dystansem, to jednak taki obrót spraw należy raczej uznać za bardzo prawdopodobny.

Skład CR4ZY prezentuje się następująco:

  • Nestor „LETN1” Tanić
  • Rokas „EspiranTo” Milasauskas
  • Otto „ottoNd” Sihvo
  • Georgi „SHIPZ” Grigorov
  • Luka „emi” Vuković
  • Neil „NeiL_M” Murphy – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

No i Spodek odleciał...

Polski kibic na występ rodzimego zespołu w arenie głównej Spodka podczas fazy pucharowej Intel Extreme Masters Katowice czeka od 2016 roku. Długo. Bar...