Od końcówki 2018 roku Team Singularity działał na północnoamerykańskiej scenie CS:GO, ale teraz postanowił powrócić do korzeni. Dziś duńscy włodarze zaprezentowali swój nowy skład, złożony w pełni z graczy pochodzących z Danii.

Na ekipę składają się zawodnicy w wieku od 16 do 24 lat – najmłodszy jest Jakob "jabbi" Nygaard Sørensen, najstarszy zaś Tobias "TOBIZ" Theo Brøgger Poulsen. Najbardziej rozpoznawalną twarzą w zespole jest jednak Daniel "mertz" Mertz, który w przeszłości współpracował już m.in. z North oraz Heroic. Niemniej od maja ubiegłego roku pozostawał poza regularną grą, do której powraca dopiero teraz. Co ciekawe, nowe nabytki organizacji wspólnie wystąpili już podczas drugich otwartych eliminacji do Intel Extreme Masters Katowice 2020, kryjąc się pod nazwą water gamers. Ale awansu finalnie nie udało im się wywalczyć, gdyż odpadli z gry w siódmej rundzie zmagań, przegrywając 6:16 z Hard Legion Esports.

Od dawna w Teamie Singularity chcieliśmy, by reprezentował nas duński zespół, ale trudno było nam znaleźć odpowiedni skład, gdyż nie chcieliśmy tworzyć akademii – przyznał założyciel Singularity, Atle S. Stehouwer. – Przez cały 2019 rok prowadziłem rozmowy z wieloma duńskimi zawodnikami i drużynami, by znaleźć odpowiednie połączenie, ale na ostateczne rozwiązanie tej zagadki przyszło nam czekać aż do końca roku. Dlatego teraz mogę z przyjemnością zaprezentować ten skład, w stosunku do którego mam wysokie oczekiwania. Zespół będzie funkcjonować jako Singularity EU i będzie on naszą drugą główną drużyną – dodał.

Oznacza to, że członkowie amerykańskiego składu, którzy trafili pod skrzydła organizacji w październiku ubiegłego roku, nie mają co martwić się o swoje posady. Tym samym w 11. sezonie ESL Pro League ponownie będą oni reprezentować barwy Singularity.

Jeśli zaś chodzi o nowy, duński skład Team Singularity, to prezentuje się on następująco:

  • Casper "celrate" Andersen
  • Daniel "mertz" Mertz
  • Tobias "TOBIZ" Theo Brøgger Poulsen
  • Jonas "Queenix" Dideriksen
  • Jakob "jabbi" Nygaard Sørensen
  • Peter "Casle" Toftbo Ardenskjold – trener