fot. PZPN

Polska poznała rywali podczas eliminacji do UEFA eEURO 2020

Przed stworzoną przez Polski Związek Piłki Nożnej reprezentacją Polski w eFutbolu pierwszy poważny sprawdzian. Wyłonieni podczas grudniowych eliminacji gracze wezmą bowiem udział w turnieju kwalifikacyjnym do UEFA eEURO 2020, czyli jednej z najważniejszych imprez eFootball PES 2020 w tym roku.

W sumie do walki stanie 55 drużyn narodowych z całego Starego Kontynentu, które podzielone zostały na dziesięć grup. Zwycięzca każdej z nich zapewni sobie bezpośredni awans na finałowe zawody wirtualnych Mistrzostw Europy. Z kolei drużyny z drugich miejsc przejdą do drugiej fazy grupowej, formując dwa nowe zbiory – z każdego z nich bilet na UEFA eEURO otrzymają po trzy zespoły. Jeśli chodzi o Polaków, to oni trafili do zestawienia E, gdzie poza nimi znalazły się m.in. Rosja oraz Austria. Przypomnijmy, że biało-czerwone barwy reprezentować będą Michał „Misiek_LFC” Petrus, Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś, Kasjan „kasy_bojar” Bojarowski oraz Jan „jancioPL” Wójcik.

Dokładny podział na grupy prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D Grupa E
Albania Liechtenstein Bośnia i Hercegowina Azerbejdżan Austria
Anglia Portugalia Kazachstan Finlandia Islandia
Hiszpania Rumunia Macedonia Północna Grecja Izrael
Łotwa Słowenia Mołdawia Norwegia Polska
Serbia Szkocja Szwajcaria Słowacja Rosja
Grupa F Grupa G Grupa H Grupa I Grupa J
Białoruś Bułgaria Andora Dania Armenia
Gruzja Estonia Czarnogóra Holandia Belgia
Irlandia Północna Gibraltar Ukraina Irlandia Chorwacja
Kosowo Niemcy Walia Malta Cypr
Litwa Turcja Włochy San Marino Czechy
Luksemburg Węgry Wyspy Owcze Szwecja Francja

Online’owe eliminacje odbywać się będą między marcem a majem. Z kolei finałowy turniej UEFA eEURO 2020 zaplanowano na 9 i 10 lipca – to właśnie wtedy w Londynie szesnaście najlepszych ekip powalczy o mistrzostwo Starego Kontynentu.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Mecha Kingdoms Garen

W roku 2020 w LoL-u pojawi się ponad 120 skórek, Patroni i... nowy lektor?

W ciągu kilku ostatnich dni poznawaliśmy kolejne plany Riot Games dotyczące rozmaitych produkcji amerykańskiego studia – od jeszcze niewydanego Legend...