STS
fot. Ultraliga

Nieoficjalnie: Były szkoleniowiec Illuminar poprowadzi Diablo Chairs w Ultralidze

Od rozpoczęcia trzeciego sezonu Ultraligi dzieli nas już tylko kilkanaście dni, dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że większość uczestniczących w nim ekip jest nam już w pełni znana. Jedną z formacji stroniących od oficjalnego ogłoszenia swojego składu oraz sztabu trenerskiego jest jednak Diablo Chairs, które w rozgrywkach spod szyldu Polsat Games wystąpi po raz […]

Od rozpoczęcia trzeciego sezonu Ultraligi dzieli nas już tylko kilkanaście dni, dlatego też nie powinno nikogo dziwić, że większość uczestniczących w nim ekip jest nam już w pełni znana. Jedną z formacji stroniących od oficjalnego ogłoszenia swojego składu oraz sztabu trenerskiego jest jednak Diablo Chairs, które w rozgrywkach spod szyldu Polsat Games wystąpi po raz pierwszy. I chociaż od jakiegoś czasu znamy już większość zawodników drużyny sponsorowanej przez producenta krzeseł gamingowych, to wciąż niewiele wiedzieliśmy na temat pozycji botlanera oraz głównego trenera.

Przypomnijmy, że nie tak dawno temu Damian „Defles” Filipow pożegnał się z Diablo Chairs ze względu na problemy z motywacją i chęć odpoczynku od profesjonalnej gry. Tego samego dnia o odejściu z ekipy poinformował również ówczesny główny szkoleniowiec, Jakub „Nejvi” Kupisz, wobec czego organizacja musiała w błyskawicznym tempie zacząć rozglądać się za osobami kompetentnymi do wypełniania powstałych luk.

Zgodnie z naszymi informacjami Diablo Chairs już niebawem oficjalnie zaprezentuje nowego botlanera oraz głównego szkoleniowca. Jak dowiedziała się nasza redakcja, na dolnej alejce u boku Ireneusza „Iluzjonista” Opalińskiego oglądać będziemy znanego z występów w trykocie Wisły Płock Konrada „itzRenifera” Potępę. Warto w tym miejscu wspomnieć, że 24-latek w ubiegłym roku nie święcił triumfów w Ultralidze, gdyż jego zespół najpierw odpadł już w pierwszej rundzie play-offów, a w drugiej odsłonie zmagań musiał walczyć o ligowy byt. Mimo wszystko Potępa i jego kompani utrzymali się w rozgrywkach, jednakże skład nie zamierzał kontynuować współpracy i każdy z graczy poszedł w swoją stronę. Kierunkiem obranym przez itzRenifera było miksowe ROŁG SKŁAD, w którego barwach zdołał wygrać finały Polskiej Ligi Esportowej. Triumf w ważnych zawodach w przerwie między sezonami Ultraligi oraz liczne pochwały ze strony Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego z pewnością przyczyniły się do zwiększenia zainteresowania Potępą.

Wedle naszych źródeł następcą Nejviego w Diablo Chairs zostanie były szkoleniowiec Illuminar Gaming, czyli Bartłomiej „VoV” Ryl. Nowy trener DCH doprowadził iHG do ESL Mistrzostwa Polski w 2018 roku, niemniej późniejsze występy zespołu nie były zadowalające dla fanów organizacji. Po rewolucji kadrowej dokonanej na przełomie 2018 i 2019 roku Illuminar nie było w stanie nawiązać do sukcesów poprzedniego składu, wobec czego entuzjaści iHG nie mieli zbyt wielu okazji do szczególnej radości. Podopieczni Ryla co prawda zdołali doprowadzić do pięciu map z późniejszymi zwycięzcami Ultraligi z devils.one, ale w zespole ewidentnie czegoś brakowało. Nic więc dziwnego, że później postanowiono odświeżyć skład i zakontraktować Sebastiana „Sebekxa” Smejkala. Ten jednak nie okazał się lekiem na problemy trawiące iHG i kilka tygodni później zespół przestał istnieć, a sam VoV pożegnał się z organizacją.

Poniżej prezentujemy pełny skład Diablo Chairs, który niebawem zobaczymy w Ultralidze:

Marcin „Unknown” Kubicki
Adam „CrAzY” Fedoruk
Bartłomiej „Fresskowy” Przewoźnik
Konrad „itzRenifer” Potępa
Ireneusz „Iluzjonist” Opaliński
Bartłomiej „VoV” Ryl
Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy wszystkich uczestników turnieju IEM Katowice w CS:GO

Na ponad miesiąc przed pierwszym meczem turnieju CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2020 poznaliśmy wszystkich uczestników polskiej imprezy...